Niezwykłe zdjęcia polskich aktorek i aktorów na aukcji WOŚP


Tydzień przed 18. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w poniedziałek 4 stycznia o godz. 12. w krakowskim Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), odbędzie się wernisaż zdjęć Michała Pasicha "Pejzaż z portretami".

Na 15 marca wyznaczono początek zdjęć do remake'u obrazu "Conan", najwyższy więc czas, by wybrano odtwórcę roli, którą w oryginale sportretował Arnold Schwarzenegger. Latynoamerykański gwiazdor - Ricky Martin - wkrótce wystąpi na deskach teatru na Broadway'u w musicalu "Evita". Annie Lennox uważa, że jest już za stara na reaktywację grupy Eurythmics.Gwiazda "Zmierzchu", Robert Pattinson, jest przerażony tłumami krzyczących fanów - przedzieranie się przez nich porównuje do życia w "strefie wojny". 28 września ukaże się kompilacja "Cebration" zawierająca największe przeboje Madonny. Do premierowego, tytułowego nagrania wokalistka przygotowała teledysk. Jeszcze przed środową inauguracją festiwal filmowy w Cannes stał się dla niektórych okazją do sporów politycznych. Jedni sprzeciwiali się obecności rosyjskiego reżysera Nikity Michałkowa, inni - pokazowi algierskiego filmu, przywołującego czarne karty kolonializmu.

Zespół Quo Vadis rusza wkrótce na pierwszą część trasy koncertowej "Chaos Tour". Występy będą promować ósmą płytę w dorobku zespołu, zatytułowaną "Infernal Chaos".

Polsko-niemiecki kandydat do Oscara - krótkometrażowy film Bartosza Konopki -zostanie pokazany w Museum of Modern Art w Nowym Jorku w ramach przeglądu nowego kina niemieckiego. W dniach 11-14 lutego w Warszawie odbędzie się IV Festiwal Równe Prawa Do Miłości organizowany przez Grupę Młodzieżową Kampanii Przeciw Homofobii. Jego finałem będzie koncert Marii Sadowskiej, która wielokrotnie włączała się w różnego rodzaju akcje społeczne.

20 lutego odbędą się drugie eliminacje do beatboxowego turnieju - "Bitwa o Indeks". Zmagania będa miały miejsce w warszawskim klubie Indeks, przy Krakowskim Przedmieściu 24. 5 marca w warszawskim Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej odbędzie się premiera musicalu "Powrót Wielkiego Szu". W serwisie Muzyka.onet.pl możecie już dziś zobaczyć teledysk, który promuje spektakl. Woody Allen ze swą rodziną zwiedził w czwartek obleganą nieprzerwanie od półtora miesiąca wystawę dzieł Caravaggia w Rzymie. Ekspozycję 24 arcydzieł amerykański reżyser obejrzał po jej zamknięciu dla publiczności, a oprowadził go po niej asesor do spraw kultury we władzach Wiecznego Miasta.Justyna Steczkowska poinformowała o zakończeniu współpracy za porozumieniem stron ze swoim menedżerem Krzysztofem Wasitą. Kierujący strajkiem w sali obrad Rady Miejskiej w Łodzi, twórca festiwalu Plus Camerimage, Marek Żydowicz chce spotkać się z radnymi i wypracować kompromis w sprawie budowy Centrum Festiwalowo-Kongresowego Camerimage Łódź Center. Poinformował o tym w piątek na konferencji prasowej. Radni PO zaproszenie przyjęli. Alicia Keys zamierza eksperymentować z różnymi stylami i gatunkami, by poprawić zdolności kompozytorskie.

Kłócą się o dzieci Jacksona!


Konflikt w rodzinie Michaela Jacksona. Klan kłóci się o dzieci zmarłego piosenkarza.

Borcuch podbił Los Angeles


"Wszystko co kocham" Jacka Borcucha wygrał 11. Festiwal Filmów Polskich w Los Angeles, organizowany przez grupę działaczy kulturalnych z Polish American Film Society.

Bracia Weinstein ponownie przejmą Miramax


Wszystko wskazuje na to, że bracia Weinstein złożyli zwycięską ofertę kupna studia Miramax, które założyli w 1979 roku, a 17 lat temu sprzedali Disneyowi za 80 milionów dolarów.

Najlepszy DJ. Sprawdź kto!


Ogłoszono zwycięzcę plebiscytu na najlepszego DJ-a minionego roku.

"Transformers" bez Megan Fox


Megan Fox zrezygnowała z występu w kolejnych częściach serii "Transformers" - poinformował rzecznik aktorki. Czy jej następczynią zostanie Gemma Arterton ("Książę Persji: Piaski czasu")?

Złota Palma dla Tajlandii!


Złotą Palmę, najważniejsze wyróżnienie na 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, otrzymał w niedzielę, 23 maja, film "Uncle Boonmee who can recall his past lives" z Tajlandii w reżyserii Apichatponga Weerasethakula.

Alicja wciąż rządzi w krainie filmu


Trójwymiarowa produkcja Tima Burtona "Alicja w krainie czarów" z łatwością obroniła pierwsze miejsce amerykańskiego office boxu, zarabiając w ostatnio weekend kolejne 62 mln dolarów.

Karen Elson odwołała koncerty


Karen Elson odwołała swoją europejską trasę koncertową.

Historia polskiego jazzu w jeden wieczór


A Story of Polish Jazz - wielkie wydarzenie kulturalne - odbędzie się w niedzielę 5 października w warszawskiej Filharmonii Narodowej.

Wygrał konkurs - zagra w filmie


Przemysław Szatkowski został zwycięzcą konkursu Disney XD na lokalny głos Żołnierza w filmie "Toy Story 3".

Akcja edukacyjna w stulecie powstania "Roty"


Plenerową akcją edukacyjną uczczą w sobotę poznaniacy 100. rocznicę powstania pieśni patriotycznej "Rota" - poinformowała w czwartek PAP Arleta Kolasińska z Towarzystwa im. Feliksa Nowowiejskiego.

Filmy dla młodego widza


Filmy z Rosji, Australii, Meksyku i Korei Południowej zostały nagrodzone Złotymi Koziołkami, głównymi nagrodami 27. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!". Nagrody rozdano w sobotę, 12 grudnia, w Poznaniu, w trakcie festiwalowej gali.

Polskie kino 2009? Tylko Wajda...


Sukcesy polskiego kina? W 2009 roku rodzima kinematografia nie miała zbyt wielu okazji do świętowania. Największym filmowym spełnieniem roku okazał się... "Tatarak" Andrzeja Wajdy.

Lady GaGa mile widziana z Elvisem Presleyem


Duet Lady GaGi z Elvisem Presleyem zajął pierwsze miejsce w rankingu duetów, o jakich najbardziej marzą słuchacze muzyki.

Ktoś wypchnął go przez balkon?


Brytyjski wokalista Pete Doherty zostanie przesłuchany przez policję w sprawie tragicznego wypadku, jaki miał miejsce na imprezie z udziałem artysty.

Rozpoczęły się prace nad produkcją sequela "Spawn"


Todd McFarlane rozpoczął pracę nad scenariuszem do sequela filmu "Spawn".

Boot Camp Clik i Roots Manuva na festiwalu Hip-Hop Kemp


Poznaliśmy cześć artystów, którzy wystąpią na festiwalu Hip-Hop Kemp 2010 w czeskiej miejscowości Hradec Kralove.

Stasiek Wielanek wydaje "Pioseneki spod celi"


"Recydywa" to doskonałe określenie tego, co proponuje na tej płycie Stasiek Wielanek, od urodzenia nieuleczalnie chory na Warszawę.

Rod Stewart w dalszej współpracy z Beckiem


Rod Stewart planuje dalszą współpracę z Jeffem Beckiem, z którym spotkał się w kwietniu 2009 roku na koncercie w Los Angeles.

Dziś Światowy Dzień Telewizji


Dziś - decyzją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych - obchodzimy Światowy Dzień Telewizji.