Autostradą A2 do Świecka przez pół roku za darmo


12 osób zginęło wczoraj w Wenezueli w wypadku autobusowym, do którego doszło na południe od Caracas. Około 50 osób jest rannych.

Według rozporządzenia Rady Ministrów Telewizja Polska ma w przyszłym roku poświęcić na swoich głównych antenach 60 godzin na propagowanie idei spisu rolnego. Ponad 40 godzin tych programów, na które złożą się dyskusje panelowe, wywiady i panele dyskusyjne, ma być wyemitowane w najlepszym czasie oglądalności w TVP 1 i TVP 2. - To nas wykończy. Nasze udziały spadną na łeb na szyję - komentuje jeden z menedżerów TVP dla Presserwisu \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Chciałbym teraz zobaczyć miny członków Komitetu Noblowskiego\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Paweł Piskorski, komentując decyzję Baracka Obamy o wysłaniu dodatkowych 30 tysięcy żołnierzy do Afganistanu. Socar, China National Petroleum Corporation i Łukoil rozważają zakup akcji Grupy Lotos, dowiedział się "Parkiet".Dynamika PKB w III kwartale 2009 r. wyniesie ponad 1 proc., zaś dane o sprzedaży podane przez GUS są dobrym sygnałem dla gospodarki - ocenił w rozmowie z PAP szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera Michał Boni. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Wszyscy szczypiorniści są zdrowi i do meczu z Czechami niepokonani Polacy przystąpią w pełnym składzie. Wygrana daje biało-czerwonym pierwszy w historii awans do najlepszej \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"czwórki\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" mistrzostw Europy. Co dalej\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\? W sukces podopiecznych Wenty wierzą nawet... niemieccy kibice z 54-letnim Helmutem na czele. Rankingi najlepszych wydziałów najpopularniejszych kierunków powstały na podstawie badań ankietowych wśród firm z branży konsultingowej, prawnej i szkoleniowej. W ankiecie zapytano, absolwentów której uczelni najchętniej by zatrudnili. Najpopularniejszymi kierunkami w zeszłym roku wg statystyk MNiSW było zarządzanie, pedagogika i prawo. Zarządzanie ALK uplasowało się na 6 miejscu, zaś prawo na 7!

Jak podała "Gazeta Prawna”, od przyszłego roku pracownicy zapłacą fiskusowi haracz za prywatne używanie służbowych samochodów. Takie zmiany chce wprowadzić Ministerstwo Finansów do ustaw o podatku ...

Pięciu inwestorów złożyło wiążące oferty prywatyzacji Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. To jedne z ostatnich takich państwowych kopalni kruszywa drogowego i budowlanego, które są na sprzedaż. Nieoficjalnie same złoża mogą być warte nawet 80 mln zł. Aż 22 płyty chce jeszcze w tym roku wydać Maryla Rodowicz. Królowa estrady nie zwalnia tempa.

Wdrażanie Programu Reformy Regulacji, polityka energetyczna oraz handlowa Unii Europejskiej to główne tematy rozmów ministra gospodarki Piotra Grzegorza Woźniaka z Komisarzem ds. przedsiębiorstw i przemysłu Komisji Europejskiej Gunterem Verheugenem. Spotkanie odbyło się 19 marca br. w Warszawie. Na temat programów dobrowolnych odejść (PDO), które w związku z restrukturyzacją i ograniczaniem zatrudnienia wprowadzają grupy energetyczne w Polsce – pisze „Rzeczpospolita”. Minister finansów Jacek Rostowski zapowiedział, że podczas wtorkowego posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego przedstawi wstępny pakiet reform finansów i będzie chciał poznać jego stosunek do tych propozycji.Ponad 50 mln zł straciły władze Polskiego Cukru podczas restrukturyzacji. Jak ustaliła NIK, w spółce panował bałagan i niegospodarność - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". O kontrolerze Projekt Natal dla konsoli Xbox 360 słyszeliśmy już parę razy. Teraz dowiadujemy się, że na premierę przygotowano 5 milionów sztuk i 14 gier. Cena kontrolera ma wynieść 50 dolarów. Podczas dzisiejszego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła, przedłożony przez ministra środowiska, Krajowy plan rozdziału uprawnień do emisji dwutlenku węgla na lata 2008-2012 (KPRU).

"ŻW": Zakaz palenia zwiększy drobne kradzieże?


Zdaniem policjantów wprowadzenie zakazu palenia papierosów w restauracjach może spowodować wzrost drobnych kradzieży - informuje "Życie Warszawy".

Toyota zgodziła się zapłacić 16,4 mln dol. kary


Budowa niemieckiego odcinka Gazociągu Północnego rozpoczęła się w czwartek w Lubminie niedaleko Greifswaldu - poinformowało konsorcjum Nord Stream. Na razie ruszyły prace konstrukcyjne na lądzie.

"Puls Biznesu": majowy debiut PZU wisi na włosku


Do majowego debiutu PZU jest jeszcze sporo czasu. Ale tylko w teorii. Jeśli spółka i nadzór się nie sprężą, trzeba o tym terminie zapomnieć - ostrzega "Puls Biznesu".

W weekend ludzie są szczęśliwsi


Niezależnie od wykonywanego zawodu ludzie mają lepszy nastrój, więcej energii i mniej dolegliwości bólowych od piątkowego wieczoru aż do niedzieli popołudniu - wynika z kanadyjsko-amerykańskich badań ...

System wyboru projektów


\\\"Seks jest sprawą absolutnie prywatną, kiedy są sceny łóżkowe w filmie, jestem tylko postacią, a nie Weroniką Rosati\\\" - powiedziała aktorka na czacie w Onet.pl, który odbył się 26 stycznia po emisji 17. odcinka \\\"Majki\\\".

Islandyczycy domagają się refrerendum ws. rekompensat za Icesave


Blisko jedna czwarta islandzkich wyborców podpisała się pod apelem do prezydenta, aby zawetował przyjętą w tym tygodniu w parlamencie ustawę, przewidującą zwrot obywatelom Holandii i Wielkiej Brytanii 3,8 mld euro (15,7 mld zł) oszczędności, które stracili wskutek kryzysu w islandzkiej bankowości - powiadomili w sobotę organizatorzy akcji.

"DGP": Telewizja zarabia, bo Brodzik jeździ Suzuki




Szwedzi ostrzą sobie zęby na firmy spożywcze. Przejmą Bomi?


Szwedzki fundusz, który niedawno przejął HTL Strefę, chce zainwestować m.in. w dystrybucję wyrobów szybko zbywalnych (FMCG). Mówi o czołowym graczu w tej branży. Analitycy typują Bomi - pisze "Parkiet".

"Nasz Dziennik": Niech Rostowski rozliczy podatki Stokłosy


Podatki byłego senatora Henryka Stokłosy należałoby naliczyć raz jeszcze, począwszy od 1993 r., z uwzględnieniem podjętej wówczas decyzji o uldze podatkowej, apeluje "Nasz Dziennik".

Economic law in Poland – “Doing Business 2008” report


– The current government’s plans are aimed not as much at improving Poland’ position in competitiveness rankings, but at facilitating doing business in our country – said Adam Szejnfeld, economy deputy minister during a press conference at which the World Bank’s 5th ”Doing Business 2008” Report was presented. The event was held on 3 July in Warsaw.

Archiwa


...

ZUS przekazał w tym tygodniu do OFE 471,86 mln zł


Po raz drugi z rzędu i ósmy w hostorii klubu kielczanie najlepszą drużyna w Polsce! W trzecim meczu finału play off pokonali w Kwidzynie MMTS 36:32 po dwóch dogrywkach!

Spółka TFS mogła narazić Eneę na utratę poufnych danych


Dzisiejszy "Głos Wielkopolski” ujawnia fragmenty przygotowanego przez firmę Ernst & Young raportu na temat współpracy Enei ze spółką doradczą TFS. Według dziennika na jutrzejszym posiedzeniu RN Enei podczas którego ma być omawiany raport może paść wniosek o dowołanie Prezesa Macieja Owczarka.

Z Koreańczykami o energetyce jądrowej


We wtorek w Ministerstwie gospodarki odbyło się polsko-koreańskie seminarium poświęcone możliwościom współpracy w dziedzinie energetyki jądrowej.

Daimler zapłaci 185 mln dol. kary za łapówki


Agora podpisała umowę licencyjną ze studiami CD Projekt i CD Projekt RED, na mocy której zostanie wydawcą superprodukcji Wiedźmin 2.

"PB": Bolesna lekcja dla giełdowych spekulantów


Po szaleńczych zwyżkach akcje Karenu i Komputronika zanurkowały. To kara dla inwestorów, którzy pomylili giełdę z kasynem - ostrzega "Puls Biznesu"

URE. Wniosek Rosjan z EuRoPol Gazu odrzucony


Urząd Regulacji Energetyki odrzucił wniosek taryfowy EuRoPol Gazu złożony przez dwóch rosyjskich przedstawicieli zarządu spółki – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Rzońca liczy na przyjęcie euro do 2015 r.


\"\"Moc Zadbaj o badania okresowe, koniecznie sprawdź swoje ciśnienie, a jeśli w twojej rodzinie jest to choroba genetyczna, to skontroluj również poziom cholesterolu. Możesz, mimo takich obciążeń, cieszyć się długim i zdrowym życiem. Zwłaszcza, jeśli przysięgniesz sobie zadbać wyciszyć swój sposób reagowania. horoskop.wp.pl

Pentor: Bankowcy oczekują inflacji w grudniu 2009 na poziomie 3,97% r/r


Właściciel gospodarstwa rolnego omal nie zemdlał, kiedy dostał ostatni rachunek za prąd. Za dwa ostatnie miesiące miał zapłacić ponad 5,2 mln zł! Janusz Klupsch jest właścicielem gospodarstwa ...

Logistycy na pomoc Haiti


Agencje pomocy rozpaczliwie starają się zapewnić dostawy dla Haiti, gdzie we wtorek miało miejsce siedmio stopniowe trzęsienie ziemi. Pierwsze dostawy UNICEFu miały tam dotrzeć wczoraj, z ...