TVN chce w 2010 roku utrzymać oglądalność i udział w rynku reklamy


- Jeśli w szóstce najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce pięć stanowią produkcje TVN, to moim zdaniem to już jest wygrana przez knock-out - mówi Piotr Walter, prezes TVN. - W ramach redukcji kosztów będziemy kontynuować rozpoczęty w tym roku program oszczędnościowy w grupie - dodaje prezes w rozmowie z PAP.

Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji spadł o 0,43 proc., do 5.703,02 pkt. (PAP) Eksperci prawni w USA wyrażają zdziwienie, że sąd w Szwajcarii polecił zwolnić Romana Polańskiego z aresztu i przewidują, że przedłuży to procedurę jego ekstradycji do USA. W tym roku może upaść nawet 1,5 tys. firm - wynika z raportu Grupa Euler Hermes. W 2009 roku polskie sądy ogłosiły upadłość 673 przedsiębiorstw. To aż 58 proc. więcej niż rok wcześniej.Krzysztof Wasita nie będzie już reprezentował interesów Justyny Steczkowskiej. W katastrofie pod Smoleńskiem zginęła żona menedżera. \\\\\\\"Justyna musi mieć fachową opiekę impresaryjną, a ja nie jestem w tym czasie Jej tego zapewnić\\\\\\\" - napisał w specjalnym oświadczeniu. Dostawcy nie chcą płacić haraczu marketomProblem opłat pobieranych przez sieci handlowe od dostawców budzi wiele emocji. Producenci i przetwórcy uważają je za niesprawiedliwe, natomiast sieci za konieczne, by zachować rotację towaru. Czy jest jakiś sposób, by stosunki między sieciami a dostawcami zostały uregulowane, zastanawiali się uczestnicy debaty zorganizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną. Jak poinformował Bartosz Chabior, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. – spółka planuje udostępnić pod działalność komercyjną nieruchomość położoną w Hrubieszowie. Dotychczasowe hale napraw ...

Spółka KGHM Polska Miedź miała 585,72 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2009 roku wobec 841,60 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Ministerstwo Skarbu poinformowało w komunikacie o rozpoczęciu procesu prywatyzacji Instytutu Automatyki Systemów Energetycznych (IASE). Cena jakiej oczekuje MSP za 67-procentowy pakiet akcji Enei jest znacznie wyższa od tej jaką gotowy jest zapłacić RWE - informuje "Rzeczpospolita".

Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, po elektrowniach teraz również najwięksi klienci elektrowni chcą odzyskać nadpłacony podatek akcyzowy za energię elektryczną. Na rynku wynajmu mieszkań wciąż jest spokojnie. W porównaniu z ubiegłorocznym szaleństwem teraz można powiedzieć, że panuje wakacyjne rozluźnienie. Jednocześnie trwają prace nad rozwiązaniami mającymi ograniczyć szarą strefę na rynku wynajmu - podał portal Wynajem.pl. Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nadal planuje sprzedaż 67,05% akcji grupy energetycznej Enea na rzecz inwestora branżowego i chce, by do transakcji doszło w 2010 r., poinformował w piątek minister skarbu Aleksander Grad. Wcześniej wiceminister skarbu Jan Bury sugerował, że sukces oferty publicznej PGE może skłonić MSP o zmiany planów co do Enei.Eksperci Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) przeprowadzają m.in. w resorcie gospodarki przegląd polityki energetycznej. W efekcie pod koniec roku ma powstać ponad 200-stronnicowy raport o polskiej energetyce - poinformował PAP Miłosz Karpiński z MG. Od wtorku do końca kwietnia, przez dwa dni w tygodniu, śląscy doradcy podatkowi będą bezpłatnie doradzać niepełnosprawnym przy rozliczeniach podatkowych, informując o przysługujących takim osobom ulgach i uprawnieniach. Przed kolejną turą rozmów, która zaplanowana jest na środę Gazprom i PGNiG nadal nie mogą porozumieć się co do dalszej współpracy gazowej – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Od wtorku nie będzie już przeszkód, aby wprowadzić Tauron do obrotu


Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych zarejestruje we wtorek akcje spółki energetycznej Tauron w systemie depozytowo-rozliczeniowym. Dzięki temu Giełda Papierów Wartościowych będzie mogła wprowadzić walory tej firmy do obrotu.

USA. Bezrobocie bez zmian, Obama wyraża optymizm


Jak podał rząd USA, bezrobocie pozostaje na niezmienionym poziomie, chociaż są sygnały, że na rynku pracy następuje ożywienie. Prezydent Obama powitał najnowsze dane jako optymistyczną wiadomość dla gospodarki.

Biuletyn Nr 8 (510) 22 - 28 lutego 2010 r.


Edward Kocot. Szczekociny

PKO BP: 7 proc. złych kredytów. Poniżej średniej KNF


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

"DGP": LG będzie u nas produkował trójwymiarowe telewizory


Tryb dziaania


...

Wizzair narzeka na opłaty, ale zapowiada 20-proc. wzrost przewozów


Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej przedsiębiorcy wykorzystywać mogą zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe. Mogą to być auta własne (kupione za środki prywatne lub firmowe), jak i cudze (np. wynajęte, użyczone lub wzięte w leasing). Rodzaj pojazdu oraz podstawa prawna korzystania z niego ma wpływ na podatkowy sposób rozliczenia wydatków na zakupione do niego paliwo.

Consultations for Poland’s new energy policy


The Ministry of Economy is currently in the process of devising the new Polish Energy Policy until 2030. The main assumptions of the draft document were sent to the representatives of the energy sector and for public administration to consultation. The document will be ready by the end of 2008.

Napieralski:Polska energetyka wymaga inwestycji


Polska energetyka wymaga inwestycji, jest stara i przestarzała - mówił podczas spotkania z zarządem Elektrowni "Kozienice" szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski, który w sobotę odwiedził zagrożony powodzią pow. kozienicki (Mazowieckie).

Nowicki: Za 1-2 tygodnie umowa z Irlandią na CO2 za 15 mln euro


Za 1-2 tygodnie zostanie podpisana druga umowa Polski na sprzedaż uprawnień do emisji dwutlenku węgla, wynikająca z protokołu z Kioto - poinformował w sobotę minister środowiska prof. Maciej Nowicki podczas panelu z okazji dwóch lat rządu PO-PSL. Będzie to umowa z Irlandią. Polska uzyska 15 mln euro z tej transakcji - podał.

Gazprom 1 września zakręci jamalską rurę


Tranzytu gazu jamalską rurą przez Polskę do Niemiec zostanie wstrzymany w południe polskiego czasu dla przeprowadzenia remontu i prac kontrolnych - ogłosił w poniedziałek Gazprom.

E. ON Ruhrgas sprzeda gaz na aukcji


E. ON Ruhrgas w 11 sierpnia 2010 roku przeprowadzi akcję gazu ziemnego z terminem dostaw na 1 października bieżącego roku.

Gdzie dwóch Polaków kłóci się o gaz, Gazprom korzysta


W Gazpromie muszą mieć niezły ubaw, patrząc, jak polscy politycy zarzucają się oskarżeniami o porażki w kontraktach na import gazu z Rosji.

Odpowiedź ministra gospodarki na interpelację poselską dotyczącą koniunktury na węgiel


Wiceminister Eugeniusz Postolski z upoważnienia ministra gospodarki odpowiedział w piśmie z 31 marca br. na interpelację posła Krzysztofa Gadowskiego. Poseł twierdzi, że Polska nie wykorzystała światowej koniunktury na węgiel.

Ciepłownictwo. Węgiel w odwrocie?


Za 10 lat znacznie spadnie udział węgla jako paliwa w źródłach ciepła w sieciach centralnego ogrzewania, a na znaczeniu zyskają źródła odnawialne, wynika z prezentowanych przez „Rzeczpospolitą” przewidywań Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie (IGCP).

ABC Data przesunęła początek budowy księgi popytu z 18 na 19 maja


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Wenecja\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" - najnowszy film Jana Jakub Kolskiego - trafi do kin już 11 czerwca. W obrazie zobaczymy m.in. Magdaleną Cielecką i Agnieszkę Grochowską.

Enea może w kolejnych latach wypracowywać od 0,8 do 1 mld zł zysku netto


Grupa kapitałowa Enea może w kolejnych latach wypracowywać rocznie od 800 mln do 1 mld zł zysku netto - poinformował w poniedziałek dziennikarzy wiceprezes Enei, Sławomir Jankiewicz.

Amerykanie zmieniają procedury w związku z bezpieczeństwem produktów


Ważne dla eksporterów do USA Jak informuje Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Waszyngtonie - od 14 czerwca br. - amerykańska służba celna Customs and ...

Lokata z funduszem inwestycyjnym opłacalna?


Wyższe oprocentowanie depozytu w zamian za kupno jednostek funduszy może tylko z pozoru być opłacalną inwestycją. Od połowy lutego fundusze inwestycyjne znów przynoszą zyski. Według Analiz Online od tego czasu do końca sierpnia fundusze akcji zarobiły średnio prawie 68 proc. Nic więc dziwnego, że rośnie zainteresowanie tym sposobem inwestowania. Sierpień był czwartym miesiącem z rzędu kiedy Polacy więcej kupili jednostek uczestnictwa niż ich sprzedali.

Kolej: nowy termin składania ofert na remont Dworca Centralnego


O cztery dni, czyli do 27 kwietnia został przesunięty termin składania ostatecznych ofert w przetargu na wykonawcę remontu na warszawskim Dworcu Centralnym - poinformował w środę rzecznik PKP SA Michał Wrzosek. Dworzec ma być gotowy na EURO 2012.