Stocznia znów niesprzedana


Jeden z biurowców i kawałek nabrzeża wyposażeniowego z zapleczem - tylko taki kawałek Stoczni Szczecińskiej Nowa znalazł nowego właściciela. Stoczniowcy wciąż mają nadzieję, że ktoś kupi główną część stoczni

Największy wycieczkowiec w historii Portu Gdańsk W zeszłym tygodniu do portu gdańskiego zawinęły dwa wycieczkowce. Pierwszy z nich to "Sea Cloud II", goszczący już po raz trzeci ... Orkiestra grająca marsze żałobne, znicze, kwiaty i obowiązkowo czarny strój. W ten sposób pasażerowie symbolicznie pożegnają w piątek na dworcu w Rybniku pociąg Szyndzielnia, który od września zniknie z rozkładu jazdy. - To niewiarygodny skandal - denerwują się pasażerowie. Elektroniczne tablice wskazujące m.in. czas przyjazdu tramwajów i ich ewentualne spóźnienie nie spełniają dobrze swojej roli. Często się psują lub są niszczone przez wandali. Siemens, firma ...Miss Świata Parowozów 2009 - Katarzyna Suberska drugą vice Miss W sobotni wieczór w Łodzi odbyły się dwie konkurencyjne imprezy. Na ringu trwał opisywany przez ... Uzgodniona umowa międzyrządowa w sprawie dostaw gazu z Rosji do Polski to wynik rozmów polsko-rosyjskiego zespołu negocjacyjnego, które odbyły się w Moskwie 10 grudnia br. Polskiej delegacji przewodniczyła wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. Poniżej prezentujemy krakowską grupę The RedsKiss , laureata drugiego finału konkursu Scena Muzzo .

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nadal planuje sprzedaż 67,05% akcji grupy energetycznej Enea na rzecz inwestora branżowego i chce, by do transakcji doszło w 2010 r., poinformował w piątek minister skarbu Aleksander Grad. Wcześniej wiceminister skarbu Jan Bury sugerował, że sukces oferty publicznej PGE może skłonić MSP o zmiany planów co do Enei.

W poniedziałek zacznie działać pierwszy w Polsce sąd internetowy. Będzie rozpatrywał najprostsze sprawy cywilne z całego kraju, choć jego siedziba będzie w Lublinie. Tajwaski koncern Foxconn, ktry jest producentem iPhone'w, postanowi zatrudni 2 tys. psychiatrw i psychologw, by powstrzyma fal samobjstw w chiskich zakadach firmy - poinformowa w poniedziaek dziennik South China Morning Post.

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że umożliwienie przepływu surowca w gazociągu jamalskim w odwrotnym niż dotychczas kierunku, czyli z Niemiec do Polski, to dobre rozwiązanie. Zaznaczył, że do tej pory jednak Niemcy i Rosjanie byli temu "niechętni". W jego ocenie, "ta sprawa ma bardziej charakter polityczny niż techniczny". Minister środowiska prof. Maciej Nowicki poinformował we wtorek w Poznaniu, na otwarciu Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko 2009, że w pierwszym tygodniu grudnia powinna zostać podpisana umowa między Polską a Irlandią na sprzedaż uprawnień do emisji dwutlenku węgla, wynikająca z protokołu z Kioto. W tym roku wartość inwestycji przedsiębiorstw wzrośnie o 6-7 proc. w porównaniu do 2009 roku - poinformowała w środę Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z PKPP Lewiatan.Nigdy wcześniej Gazprom nie zapisał na swoim koncie tylu sukcesów, co przez ostatnie trzy tygodnia minionego miesiąca. Rośnie liczba przedsiębiorstw, którym w wyniku błędów organów państwa grozi upadłość, alarmuje "Rzeczpospolita". Dramat dotyczy setek osób: przedsiębiorców, ich rodzin, pracowników czy wspólników. W Barcelonie rozpoczął się w poniedziałek 4-dniowy kongres bezpieczeństwa informatycznego The Black Hat. Zostaną na nim zaprezentowane zarówno rodzaje włamań do oprogramowania i baz danych firm, jak i sposoby zaradzania cyberprzestępczości tego rodzaju - poinformował największy branżowy portal i tygodnik informatyczny Computerworld.

Ronson sprzedał 60% mieszkań w inwestycji Nautica


Pracownicy, którzy zostaną wysłani przez firmę na szkolenie, albo zdecydują się na nie sami, będą mieli prawo do dodatkowych dni wolnych oraz zwrotu kosztów nauki - proponuje resort pracy. W czwartek o tej propozycji dyskutowali członkowie zespołu ds. prawa pracy i pakietów socjalnych Komisji Trójstronnej.

Zmiany dyktuje rynek


Powiedział Dariusz Korbut, przedstawiciel TimoCom na Polskę, kraje WNP i państwa bałtyckie w wywiadzie dla Polskiej Gazety Transportowej. Wywiad przeprowadził i spisał Krzysztof Koprowski i można ...

PKW będzie miał nowy system informatyczny


Południowy Koncern Węglowy (Grupa Tauron) i Asseco Poland zawarły umowę na dostawę, wdrożenie oraz obsługę systemu informatycznego wspomagającego procesy związane ze sprzedażą węgla. Wartość umowy wynosi ponad 7 mln zł brutto.

Uwaga! 90 zł za kilometr pseudotaksówką


Okolice Dworca Głównego. Niektórzy kierowcy przewozu osób liczą sobie 90 zł za kilometr kursu, nie informując wcześniej wyraźnie klientów o cenie. Sprawa trafiła do prokuratury.

Neuca miało 36,34 mln zł zysku netto w 2009 r., wzrost o 639,9% r/r


Weteranów drugiej wojny światowej w Petersburgu zaproszono w związku z Dniem Zwycięstwa do lokalu o nazwie \\\\\\\"Haende hoch\\\\\\\". To, że uroczysty posiłek przyjdzie im spożyć pod szyldem wywołującym złe wspomnienia, nie zastanowiło właściciela lokalu.

MSP może sprzedać 20-25 proc. akcji Taurona przy okazji IPO spółki w 2010 roku


Ministerstwo Skarbu Państwa planuje, że przy okazji planowanej w pierwszym półroczu 2010 roku oferty publicznej Taurona, sprzeda 20-25 proc. akcji energetycznej spółki - poinformował w środę dziennikarzy wiceminister skarbu Jan Bury.

Sejm przyjął poprawki Senatu do noweli ustawy o zapasach paliw


Sejm przyjął w piątek poprawki Senatu do uchwalonej na początku marca noweli ustawy o zapasach paliw, dotyczącej utrzymywania obowiązkowych rezerw tych surowców przez przedsiębiorców. Senatorowie chcieli doprecyzowania przepisów.

Akcjonariusze KGHM zdecydowali o wypłacie dywidendy


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. 

W co inwestować w 2010 roku


Założyć lokatę na krótko czy na długo? A może kupić obligacje? Czy giełda jeszcze pójdzie w górę? Czy warto jeszcze zainwestować pieniądze w złoto? Układamy inwestycyjnego tarota na 2010 r.

Kontrakt GDF Suez w Pakistanie pod znakiem zapytania


Ze względu na zastrzeżenia Sądu Najwyższego, pakistańskie Ministerstwo ds. Ropy i Zasobów Naturalnych zdecydowało o opóźnieniu podpisania kontraktu z GDF Suez na dostawy gazu LNG.

W PGE Elektrowni Bełchatów będzie kolejne referendum?


Grupa pracowników PGE Elektrowni Bełchatów domaga się odwołania z pełnionych funkcji członka zarządu, dyrektora ds. pracowniczy i administracji - Wojciecha Marszałka, który w 2007 r. został na to stanowisko wybrany właśnie przez załogę – poinformował „Dziennik Łódzki”.

Erbud spodziewa się podwojenia przychodów w budownictwie drogowym w 2010 r.


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu Rosji wyraził przekonanie, że Rosja może uzyskać status światowego mocarstwa na zasadniczo nowej podstawie.

Ożywienie w gospodarce wciąż kruche


Wskaźnik PMI obrazujący nastroje menedżerów polskich firm przemysłowych niespodziewanie spadł w styczniu. Wzrost produkcji przemysłu zapewne nie przyspieszy

Sprzedaż 'Gazety Wyborczej' spadła w kwietniu


\\\"\\\"IV Monet Mimo, że jesteś przekonana, że dobrze orientujesz się w tym spornym temacie, to receptę na rozwiązanie tego nękającego cię od dawna problemu znajdziesz dzięki pomocy starszej, doświadczonej osoby. To będzie przełom, który ułatwi wyjaśnienie i zamknięcie starej sprawy urzędowej. horoskop.wp.pl

Kofola miała 62,27 mln zł zysku netto w 2009 r., wzrost o 598,0% r/r


Za niewypłacone pensje, pracę po kilkanaście godzin na dobę, zakwaterowanie w zaszczurzonych barakach. Polacy, którzy wyjechali na saksy, coraz odważniej walczą o swoje prawa z nieuczciwymi pracodawcami

GUS: ocena koniunktury w usługach w listopadzie bez zmian


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa kształtuje się, podobnie jak przed miesiącem, na poziomie 29 pkt. W pozostałych usługach oceny również nie uległy zmianie - podał GUS w komunikacie.

Niemcy: Zamówienia w przemyśle wzrosły w styczniu o 4,3 proc.


To aż o 2,8 pkt proc. więcej, niż spodziewali się analitycy ankietowani przez serwis Bloomberg.

PGNiG może chcieć 10 proc. podwyżki cen gazu


PGNiG złożył w piątek w URE swój wniosek taryfowy. „Rzeczpospolita” przewiduje, że choć spółka może wnioskować o 10 proc. podwyżkę ceny sprzedawanego gazu wysokometanowego, to cena ta może pozostać na obecnym poziomie.

W Japonii produkcja przemysłowa wzrosła o 1,6%


Atmosfera na światowych rynkach zaczyna być tak dobra, że aż podejrzana. Dow Jones powrócił nad poziom 10 tys. punktów, po raz pierwszy od roku. Nowy szczyt ustanowił też S&P.

Proces Winieckiego od nowa. Skrzypek będzie z nim współpracował


Wydany w sierpniu przez poznański sąd rejonowy wyrok skazujący prof. Jana Winieckiego za zniesławienie prezesa NBP Sławomira Skrzypka został wczoraj uchylony przez sąd drugiej instancji. To oznacza, że sprawa rozpocznie się od nowa, a Winiecki zostaje w RPP.