"Dziennik Gazeta Prawna" Rząd przegrał spór z J&S


Rząd odda ponad 530 mln zł spółce J&S Energy w rezultacie błędu popełnionego przez resort gospodarki dwa lata temu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej przedsiębiorcy wykorzystywać mogą zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe. Mogą to być auta własne (kupione za środki prywatne lub firmowe), jak i cudze (np. wynajęte, użyczone lub wzięte w leasing). Rodzaj pojazdu oraz podstawa prawna korzystania z niego ma wpływ na podatkowy sposób rozliczenia wydatków na zakupione do niego paliwo. Po ostatnich niezłych danych z europejskich gospodarek przyszedł czas na małe otrzeźwienie. Lipcowa produkcja przemysłowa w Niemczech spadła, chociaż analitycy przypisują to mniejszej liczbie dni roboczych. W Gazpromie muszą mieć niezły ubaw, patrząc, jak polscy politycy zarzucają się oskarżeniami o porażki w kontraktach na import gazu z Rosji.Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową wspólnie z policyjnymi wywiadowcami zatrzymali trzy osoby związane z kradzieżami i skupem kradzionych pojazdów. Sprawcy do kradzieży wykorzystywali ... Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uchwaliła rozporządzenie, które ma zmusić stacje do dopasowania głośności reklam do głośności nadawanych programów. Piłkarze Kamerunu będą przygotowywać się do mistrzostw świata w RPA na obozie w... austriackich Alpach. Ich bazą treningową w dniach 20-28 maja w będzie miejscowość Lienz w Tyrolu.

Najważniejsze dane tego tygodnia napłyną dzisiaj popołudniu z amerykańskiego rynku pracy i sądząc po sygnałach z ostatnich kilku tygodni można oczekiwać pozytywnej niespodzianki.

Decyzja amerykańskiego koncernu General Motors o rezygnacji ze sprzedaży Opla oznacza kompromitację niemieckich władz federalnych i krajowych - pisze w czwartek niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Za 45 mln zł koreański koncern uruchomi pod Wrocławiem trzy nowe linie, na których będą wytwarzane ekrany do telewizorów w technologii LED. Zatrudni ponad 600 osób

Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, URE po raz kolejny zażądało korekty wniosków taryfowych dot. energii sprzedawanej gospodarstwom domowym w 2010 roku. Tym razem Urząd zgodzi się na podwyżki cen energii, ale tylko o 6–7 proc. Narodowy Bank Polski wylał w piątek wiadro zimnej wody na głowy tych, którzy uważali, że polska gospodarka jest już na fali wznoszącej. Październikowy eksport okazał się dużo gorszy od oczekiwańBank Zachodni WBK jest perłą w koronie irlandzkiej grupy finansowej AIB. W ubiegłym roku, kiedy większość polskich banków odnotowała kilkudziesięcioprocentowy spadek zysków, BZ WBK poprawił wyniki. Zarobił 986 mln zł, czyli o 177 mln zł więcej niż w 2008 r. Na tak zwany "zdrowy chłopski rozum" pociągi pośpieszne powinny być szybsze od "zwykłych" osobowych. Niestety, w naszym kraju nie wszystko jest takie jasne i logiczne. Niech ... Na godz. 9.30 Minister Finansów Aleksander Grad zwołał konferencję prasową w sprawie prywatyzacji Tauronu. Zainteresowanie spółką było ogromne, większe niż się spodziewano. Według informatorów Gazety Wyborczej liczba zapisów ze strony drobnych inwestorów przekroczyła 230 tys. Według nieoficjalnych informacji z wtorkowego poranku cena akcji miała być dużo niższa niż prognozowali analitycy - 57 groszy.

W.Brytania.Izby handlowe przewidują wzrost PKB o 1 proc.


Organizacja zrzeszająca brytyjskie izby handlowe (BCC) obniżyła swoją prognozę wzrostu PKB dla Wielkiej Brytanii w 2011 roku z 2,3 do 2,1 proc. i utrzymała swoją prognozę na 2010 r. na poziomie 1 proc. - donosi w niedzielę BBC.

iPhone operatora nie uleczy


Dla Apple telefony iPhone to żyła złota, dla operatorów - niekoniecznie. - Po wprowadzeniu iPhone'a żaden telekom nie zwiększył swojego udziału w rynku ani zysków - twierdzą analitycy firmy badawczej Strand Consult.

63,5 mln zł na informatyzację regionu świętokrzyskiego


W ostatnich latach można spotkać się ze zjawiskiem znacznego pogorszenia się jakości debaty publicznej, debaty politycznej. Język debaty podlega procesowi brutalizacji. Staje się językiem niezwykle wulgarnym, potocznym, kolokwialnym. Językiem, który nie przystoi elitom politycznym. Szczególnie proces ten można zaobserwować od roku 2005 i kampanii wyborczej do parlamentu.

Kielce. II Międzynarodowe Targi Agrotravel


Firma Zalman zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowego systemu chłodzenia, przeznaczonego specjalnie dla wyposażonych w GPU ATI \\\\\\\"Cypress\\\\\\\" kart graficznych Radeon HD 5870 i HD 5850. Nowość to VF3000A o wymiarach 239 x 98 x 51 milimetrów. Cała konstrukcja waży 430 gramów i składa się z miedzianej podstawy, pięciu ciepłowodów oraz aluminiowego radiatora.

Matuszewski: moja Izba sprzeciwiała się dopłatom i wideoloteriom


Szef Izby Gospodarczej Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych Stanisław Matuszewski zeznał przed hazardową komisją śledczą, że Izba sprzeciwiała się dopłatom do gier i wideoloteriom, a swoje stanowisko przedstawiała oficjalnie resortowi finansów.

PGNiG broni sposobu realizacji swoich inwestycji


W związku z ukazaniem się w "Pulsie Biznesu" w dniu 25 lutego artykułu pt. „Gazowe miliony bez przetargów”, PGNiG uważa, że wiele zawartych w nim tez jest nieprawdziwych i stanowi nadinterpretację.

Poszukiwani masażyści i didżeje do pracy na morzu


Kryzys gospodarczy nie sięga ... morza. Na niemieckich statkach nie brakuje pracy i to nie tylko dla personelu technicznego. Zatrudnienie "na wodzie" znajdzie i pielęgniarka, i ...

BMW chce napędzać zielone radiowozy w USA


Umowę na dostawę 240 tys. silników Diesla podpisał niemiecki koncern BMW z amerykańską firmą Carbon Motors, która chce produkować samochody dla policji USA.

Oferta Boeinga dla NASA


Czy wiesz, że... Boeing złożył ofertę zarządzania operacjami integracji naziemnej i wystrzeliwania rakiet (Exploration Ground Launch Services - EGLS) w programie załogowych lotów kosmicznych Constellation realizowanymi przez ...

WIG20 tracił w czwartek z powodu danych z USA


Przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN, Artur Jędrych w czwartkowej rozmowie z radiem TokSport odniósł się do najbliższych działań organu, którym kieruje. W czwartek ma zapaść decyzja w sprawie Widzewa Łódź, natomiast do końca stycznia zostanie wydane orzeczenie odnośnie czynów korupcyjnych Lecha Poznań.

Niespotykanie spokojne powroty z weekendu


Niedzielny powrót bez ofiar śmiertelnych Nawet policja nie ukrywa swojego zdziwienia przedstawiając statystyki ostatniego weekendu na drogach. Po raz pierwszy przynajmniej od 10 lat policjanci nie odnotowali ...

"Rzeczpospolita": Atomowy wyścig po 10 mld euro


Najwięksi spece od energetyki jądrowej na świecie starają się o wart 10 mld euro kontrakt na budowę elektrowni atomowej w Polsce - informuje "Rzeczpospolita". Trwa także wyścig gmin o jej lokalizację.

Chińczycy zainwestują w wenezuelską ropę


Chiny zainwestują 16 mld dol. w przemysł wydobywczy ropy naftowej w bogatym w złoża tego surowca basenie rzeki Orinoko, na wschodzie Wenezueli

"Dziennik Polski": Wiele mówią, mało płacą


Z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że Małopolanie zajmują drugie miejsce w kraju w kategorii zobowiązań wobec operatorów telefonii komórkowej, pisze "Dziennik Polski".

Propozycje dywidend PGE i Enei satysfakcjonujące dla MSP


Wiceminister skarbu państwa Jan Bury ocenia, że złożone przez zarządy PGE i Enei propozycje dywidend z zysku za 2009 rok są satysfakcjonujące.

ENERGA: inwestycje najlepszą gwarancją zatrudnienia


Obowiązująca w Grupie ENERGA Umowa Społeczna, najbardziej korzystna dla pracowników w branży energetycznej, a celem zmian organizacyjnych jest uzyskanie większej sprawności organizacyjnej przez spółki Grupy – czytamy w komunikacie ENERGI

Armatura Kraków miała 28,96 mln zł zysku netto w 2009 r., wzrost o 238,7% r/r


Koszykarze Orlando Magic pokonali na wyjeździe Miami Heat 108:102 po dogrywce w czwartkowym meczu ligi NBA. Zespół Marcina Gortata odniósł 49. zwycięstwo w sezonie, a Polak zdobył sześć punktów.

EnBW opublikowało wyniki na 3. kwartał 2009


EnBW, trzeci co do wielkości niemiecki koncern energetyczny opublikował dane finansowe za okres od stycznia do września 2009. Firma odnotowała wyniki na podobnym poziomie do ubiegłorocznych.

Innowacje w Przedsiębiorstwach - Klub Innowacyjnych Przedsiębiorstw


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z konsorcjum w składzie ECORYS Polska Sp. z o. o., Polskie Towarzystwo Socjologiczne i Agencja Reklamowo-Wydawnicza Arkadiusz Grzegorczyk mają przyjemność zaprosić na rozpoczęcie kolejnej edycji projektu "Innowacje w Przedsiębiorstwach - Klub Innowacyjnych Przedsiębiorstw"

Bardzo udane zakończenie tygodnia na złotym, spekulanci znowu uderzą?


Mimo porannych obaw o sytuację na świecie, piątkowe notowania złoty zakończył bardzo udanie, zyskując wobec dolara i euro. Zdaniem analityków to zwiastuje równie udany przyszły tydzień.