Jak Cacek chce postawić Sphinxa na nogi


Właściciel znanej sieci restauracji Sphinx chce wypuścić nowe akcje z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Sylwester Cacek deklaruje, że zagwarantuje powodzenie emisji.

Bank Millenium planuje na I kwartał 2010 r. dużą emisję akcji z prawem poboru - pisze "Parkiet". Kolejny skandal budowlany w Szanghaju. Z jednego z mostów odpadł fragment betonowej konstrukcji, a z wnętrza filaru wysypały się worki po cemencie i śmieci. Firma, która prowadziła renowację mostu twierdzi, że dziury w moście to elementy dekoracji. 07.06. Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - Ropa naftowa nadal tanieje na giełdzie paliw w Nowym Jorku po rozczarowujących piątkowych danych z USA. Nie słabną też obawy o możliwe rozszerzenie kryzysu zadłużenia w Europie - podają maklerzy.Spółka Polish Energy Partners podtrzymała prognozę zwiększenie skonsolidowanego zysku netto bez niezrealizowanych różnic kursowych do 56,0 mln zł w 2010 roku, po wypracowaniu 11,2 mln zł w I kwartale 2010 roku, podała spółka w czwartek. 5 lutego 2010 r. Indonezja wszczęła postępowanie ochronne przed nadmiernym importem z UE skrętek, lin, kabli, taśm plecionych, zawiesi i podobnych (stranded wire, ropes and cables for locked coil, flattened strands and non rotating wire ropes).

google_tokyo (Google_Tokyo):: Ukraine Mutated H1N1 Swineflu NO CURE, NO VACCINE,PNEUMONIC, check comment box for link's http://bit.ly/bU1gZ3

czytaj dalejW 2009 r. indeks WIG wzrósł o 47 proc. i prawie odrobił straty poniesione w 2008 r., kiedy to stracił 51 proc. W ubiegłym roku pozostałe indeksy także odnotowały kilkudziesięcioprocentowe wzrosty - wynika z danych GPW.

Najbardziej efektywną w Europie instalację do usuwania tlenków azotu ze spalin zainstalowano w należącej do Polskiej Grupy Energetycznej Elektrowni Opole - informuje "Rzeczpospolita". Centromost Stocznia Rzeczna w Płocku uzyskał w 2009 r. zysk netto na poziomie około 5 mln zł. W tym czasie spółka wybudowała siedem zbiornikowców i cztery kontenerowce dla odbiorców z Holandii oraz jeden turystyczny statek pasażerski dla Koszalina.

Aż cztery z pięciu tytułów nominowanych do Independent Spirit Awards w kategorii \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"najlepszy film roku\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" miało swoją premierę na festiwalu w Sundance. 26 listopada br ruszyła druga kampania Programu EuroRAP w Polsce. Tym razem, po mapie ryzyka na drogach międzynarodowych, swoją premierę miał atlas ryzyka na drogach krajowych ... Dziś, 7 maja, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, uchylił częściowo decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w sprawie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji środowiskowej dla budowy kopalni odkrywkowej Tomisławice. Decyzja WSA umożliwia otwarcie ścieżki prawnej do podważenia decyzji środowiskowej, a w dalszej kolejności koncesji na budowę odkrywki Tomisławice.\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Giermek Monet Plany osobiste zaczynają nabierać tempa. To wyjątkowo odpowiedni moment aby zadbać też o sprawy rodzinne i uczuciowe. Nie pozwól jednak aby to czysty przypadek rządził twoim życiem. Nie ufaj zbytnio nagłym porywom niecierpliwego serca. Osoby samotne będą odczuwały silną potrzebę miłości. horoskop.wp.pl

W okresie od stycznia do września ogłoszonych zostało przeszło 94,1 tys. przetargów i zleceń dla firm z branży budowlanej. Wprawdzie w ubiegłym roku w analogicznym okresie było ich o jedną piątą więcej. Optymizmem może jednak napawać to, że rynek przestał się kurczyć Polska Grupa Energetyczna zaprzeczyła doniesieniom medialnym, z których wynika, że grupa odwleka sfinalizowania umowy o współpracy ze spółką BIEG 2012 w zakresie sponsoringu stadionu budowanego w Gdańsku.

Firmy chemiczne narzekają na ceny gazu


Według zakładów chemicznych będących jednocześnie w gronie największych klientów PGNiG, gaz ziemny jest w Polsce stanowczo za drogi – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Eurostat: Koszty zatrudnienia w IV kw. wzrosły w Polsce o 5,7% r/r


Zmiany w sposobie opodatkowania papierosów i tytoniu wchodzą w życie na początku przyszłego roku. Podwyżki podatku będą rozłaone na lata - pisze Dziennik Gazeta Prawna

Rynki kapitałowe VIII 2009


Po wystrzałowym lipcu, nadszedł okres stabilizacji. Byki musiały odsapnąć po zakończonym sukcesem lipcu. Niedźwiedzie, mimo przypuszczonego ataku, nie zdołały ściągnąć indeksu poniżej 2000 pkt. W drugiej części miesiąca byki wróciły z wakacji, w rezultacie indeks blue chipów zanotował poziom najwyższy od października zeszłego roku.

Komisja finansów za ułatwieniami dla funduszy i ich klientów




Inflacja wyhamowała. Spadają ceny żywności


W październiku ceny koszyka dóbr i usług zwiększyły się o 3,1 proc. w porównaniu z październikiem ubiegłego roku - podał GUS.

Pakiet reform fin. publ. MinFin zakłada 11,6 mld zł oszczędności w 2012 r.


Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 1,12 proc., do 3.811,92 pkt. (PAP)

Wybór doradcy przy prywatyzacji Międzynarodowych Targów Poznańskich


Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział, że resort skarbu planuje zaprosić inwestorów do negocjacji w sprawie prywatyzacji Międzynarodowych Targów Poznańskich na przełomie 2010 i 2011 roku. Poinformował, że ministerstwo skarbu przyjmowało do 17 maja oferty od kandydatów na doradcę prywatyzacyjnego Targów. "Do resortu wpłynęło pięć ofert. W najbliższych dniach wybierzemy doradcę, który przygotuje wycenę spółki oraz analizy przedprywatyzacyjne" - podkreślił wiceminister skarbu.

Lotos: prawie 900 mln zł zysku w 2009 r.


Prawie 900 mln zł skonsolidowanego zysku netto za 2009 r. wypracował Lotos. W IV kwartale ten zysk wyniósł 225,3 mln zł - podał prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz. Według niego, to był dobry rok dla firmy, a wynik bardzo dobry w porównaniu z konkurencją.

411 mln zł kary za zmowę. Bo cementownie nie posłuchały Staszka...


Ponad 411 mln zł kary mają zapłacić uczestnicy kilkunastoletniej zmowy cenowej na polskim rynku cementu. Największy w historii Polski kartel wpadł, bo jego dwóch uczestników postanowiło zeznawać w UOKiK w zamian za złagodzenie kary

Dodatkowe kontrole pasażerów odlatujących z Okęcia do USA


Amerykanin Kim Peek, pierwowzór autystycznej postaci z filmu "Rain Man", zmarł w wieku 58 lat - poinformowała gazeta "Salt Lake Tribune". Przyczyną śmierci był atak serca. Peek od kilku tygodni chorował na zapalenie dróg oddechowych.

Czy będzie europejska zrzutka na Grecję?


- Będziemy dyskutować o pomocy dla Greków, ale nie chcę żadnych konkretnych decyzji - zapewniała w czwartek kanclerz Angela Merkel przed rozpoczęciem szczytu UE w Brukseli.

Złoty zaczął odrabiać straty w środę dzięki dobrym nastrojom na świecie


Resort skarbu nie wyklucza sprzedaży do kilkunastu procent akcji Enei poprzez giełdę, jeżeli na to pozwolą warunki na rynkach finansowych - zapowiedział w środę wiceminister skarbu Jan Bury podczas posiedzenia sejmowej komisji skarbu.

Rynek akcji: opór chwilowo działa?


Niewiele da się powiedzieć o poniedziałkowej sesji w USA. Kalendarium było praktycznie puste, więc gracze na siłę szukali pretekstu, który byłby w stanie poruszyć rynkami.

Rynki Europy i USA - spokojny handel


Bardzo niewiele, prawie nic nie da się powiedzieć o poniedziałkowym zachowaniu rynków w USA. Kalendarium było dla amerykańskich inwestorów puste (dane z Europy nie miały wpływu na ich nastroje).

Machinery Directive 98/37/EC and 2006/42/EC


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Zespół należący do Petera Saubera, spadkobierca byłego już teamu Roberta Kubicy, jako pierwszy podał datę prezentacji bolidu. Maszyna zostanie zaprezentowana 31 stycznia na torze w Walencji. Szwajcar cały czas szuka sponsora, a jak podają zagraniczne portale, najbliżej mu do producenta kawy - Nespresso.

Ekolodzy z PKE zebrali podpisy pod apelem do premiera


Podpisy na kartkach do premiera, by podjął działania na rzecz ochrony klimatu, zbierali w sobotę pod Kolumną Zygmunta w Warszawie ekolodzy z Polskiego Klubu Ekologicznego. W poniedziałek przekażą je do kancelarii szefa rządu.

Cukier na świecie najdroższy od lat, w Polsce ma on nie zdrożeć


Na światowych giełdach cukier jest najdroższy od kilkudziesięciu lat. Eksperci uspokajają, że raczej nie wpłynie to na jego cenę w Polsce. Jednak na rynku brakuje ok. 200 tys. ton cukru i trzeba go będzie importować, głównie z krajów UE.

BZ WBK chce otworzyć 100 placówek i zwiększyć liczbę kont do 3 mln do końca roku


Wyjaśnienie ról i zakresu odpowiedzialności w ramach zespołu Rozwój oczekiwanych zachowań poprzez własny przykład Komunikacja jako czynnik gwarantujący sukces zespołu Organizowanie, pobudzanie i ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

W. Brytania. Dostawca Asdy oskarżony o faworyzowanie Polaków


Firma Forza AW ze wschodniej Anglii, będąca dostawcą sieci handlowej Asda, została oskarżona o dyskryminowanie Brytyjczyków w polityce zatrudnienia, ponieważ od ubiegających się o pracę wymagała znajomości polskiego - poinformował tygodnik "Mail on Sunday".

Złapani na fotoradar mogą walczyć o odszkodowania