Zmiana w zarządzie Enei


W dniu 1 września br. pomimo sprzeciwu związków zawodowych Rada Nadzorcza Enei podjęła uchwałę o odwołaniu jednego z członków zarządu spółki wybranego przez załogę.

Prawnicy z największych polskich banków ostrzegają, że nowelizacja ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczej zawiera lukę, którą mogą wykorzystać grupy przestępcze wyłudzające kredyty na tzw. słupy, informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Po debiucie giełdowym PZU, możliwym jeszcze w maju br., Eureko chce sprzedać co najmniej 17 proc. swoich akcji - poinformowało wczoraj Ministerstwo Skarbu Państwa. To spora zmiana taktyki: do tej pory mówiło się, że w pierwszym etapie realizowania ubiegłorocznej ugody sprzedane zostaną tylko te akcje Eureko, które (na mocy tejże ugody) dziś są zaparkowane w specjalnej spółce Kappa. Z badań ankietowych przeprowadzonych w lutym przez PBS DGA wynika, że około 90 proc. Polaków nie wie jak zmienić sprzedawcę energii elektrycznej – czytany w „Rzeczpospolitej”.Pisaliśmy wielokrotnie o sposobach, jakich chwytają się nasi rodacy, aby zdobyć upragnione prawo jazdy. W większości przypadków były to sposoby niezgodne z prawem, krótko mówiąc ... Z notatnika aspiranta Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali mężczyznę, który najprawdopodobniej wjechał w grupę pieszych na przejściu w Sosnowcu. Sprawca tego zdarzenia nie udzielił pomocy poszkodowanym i ... E. ON Ruhrgas w 11 sierpnia 2010 roku przeprowadzi akcję gazu ziemnego z terminem dostaw na 1 października bieżącego roku.

LOT wchodzi w jedną z najważniejszych faz restrukturyzacyjnych. Wiadomo, że aby ratować finanse zarząd chce sprzedać wszystkie aktywa niezwiązane bezpośrednio z działalnością lotniczą. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, pod młotek może także pójść firma EuroLOT, która obsługuje połączenia krajowe.

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, zaprezentował polską wersję językową programów Kaspersky Internet Security 2010 oraz Kaspersky Anti-Virus 2010 przeznaczonych do ochrony użytkowników domowych i małych biur. Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział, że do końca maja zostanie uruchomiona procedura przetargowa dla niesprzedanych w ubiegłym roku części majątku stoczni Gdynia.

- Dwie trzecie działających w Polsce firm amerykańskich uruchomi w ciągu trzech lat nowe przedsięwzięcia - informuje "Rzeczpospolita". Francuzi z wielką pompą urządzili powitanie prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Paryż i Moskwę połączyły wielkie interesy energetyczne i zbrojeniowe. W firmach produkcyjnych, jak w żadnych innych przedsiębiorstwach, pracownicy są świadomi z czego wynikają ich zarobki. Wiedzą z jaką efektywnością pracowali, widzą ile artykułów wytworzyli i jaką miały one jakość.Gdy na jaw wyszedł romans jego żony z 19-letnim mężczyzną i związane z tym finansowe niejasności, wiadomo było, że przyszłość polityczna pierwszego ministra Irlandii Północnej Petera Robinsona jest zagrożona. Na razie tymczasowo. Do jednej jezdni zwężony zostanie w nocy z niedzieli na poniedziałek ponad trzykilometrowy odcinek autostrady A4 na wysokości Rudy Śląskiej. Utrudnienia związane będą z remontem wadliwego wiaduktu.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. GDF SUEZ i E. ON chcą budować elektrownię jądrową we Włoszech


GDF SUEZ i E. ON podpisały 7 czerwca list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie budowy elektrowni jądrowej we Włoszech.

Rząd: firmy z obrotem mniejszym niż 30 tys. euro zwolnione z VAT


Firmy, których roczny obrót nie przekroczy 30 tys. euro będą zwolnione z podatku VAT - przewiduje projekt noweli ustawy o podatku od towarów i usług, przyjęty we wtorek przez rząd.

Zgoda UOKiK na przejęcie Huty Cynku Miasteczko Śląskie i fabryki Śrubex


Odnalazła się poszukiwana w okolicach Sieradza młoda kobieta, uprowadzona przez męża - informuje reporterka RMF FM. Policjanci zabrali ją do domu. 32-latkę uprowadził mąż, z którym jest w separacji. 45-letni mężczyzna ma zarzut znęcania się nad żoną i zakaz zbliżania się do niej.

Grupa Lotos podwyższyła ceny paliw


Sprawa polsko-rosyjskiego porozumienia w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski może być rozwiązana jeszcze w tym tygodniu, ale może też się przeciągać - powiedział we wtorek wicepremier Waldemar Pawlak. Brakuje wspólnego stanowiska w sprawie taryf tranzytowych dla rosyjskiego gazu przez terytorium Polski - poinformował.

Monday Development zadebiutuje na NewConnect 28 czerwca


Deweloperska spółka Monday Development zadebiutuje na rynku NewConnect 28 czerwca, w poniedziałek - podała spółka w komunikacie.

Prezydent Litwy nie widzi problemu, jeśli Orlen sprzeda Możejki Rosjanom


Przeciwnego zdania jest premier Litwy Andrius Kubilius, który sugerował, że Wilno może się nie zgodzić, by Orlen odstąpił Rosjanom większość udziałów rafinerii.

Złoty gwałtownie osłabia się


Eurostat sprawdzi jakość statystyk


Opera Software udostępnia nową wersję beta przeglądarki internetowej Opera 10.50. Obecnie kompilacja ta dostępna jest tylko w wersji dla systemów operacyjnych Windows.

MI ostrzega przed SMS-ami od oszustów


Do resortu infrastruktury docierają sygnały o SMS-ach z prośbą o kontakt na wybrany numer, jakie otrzymują abonenci komórek. "Apelujemy o rozwagę, bo mogą to być numery o podwyższonej opłacie, na których zarabiają oszuści" - powiedziała PAP wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj.

Polacy mają tysiące pomysłów na biznes


Meble przyjazne dzieciom, teatr lalek, kolektory słoneczne - to niektóre z pomysłów, w których realizacji pomógł konkurs Pomysł na firmę organizowany przez Raiffeisen Bank Polska i Gazetę. Zwycięzcy z najlepszymi biznesplanami dostali pieniądze na rozkręcenie własnej firmy

"Rzeczpospolita": co pokazał inwestor


Czy rząd mógł uniknąć afery stoczniowej - wpadki z inwestorem, który miał za katarskie pieniądze uratować polskie stocznie, ale później w niejasnych okolicznościach wycofał się z transakcji? - docieka "Rzeczpospolita".

Rząd Łotwy wyznaczył termin przyjęcia euro na 2014 rok


Royal Dutch Shell spodziewa się, że w 2010 roku warunki makroekonomiczne pozostają trudne dla światowego rynku ropy naftowej i gazu, a w długim terminie ceny ropy będą poruszać się w przedziale 50-90 USD za baryłkę. Spółka zapowiada ograniczenie obecności w segmencie rafineryjnym i zamierza kontynuować redukcję kosztów - poinformował prezes Royal Dutchy Shell Peter Voser.

Realizacja Strategii dla górnictwa węgla kamiennego


...

Struktura


...

Czy dżinsy z Korei Północnej będą hitem w Europie Zachodniej?


Od piątku w jednym z najmodniejszych sklepów w centrum Sztokholmu sprzedawane będą designerskie dżinsy wyprodukowane w Korei Północnej. To pierwszy produkt wyprodukowany w komunistycznym kraju, który trafił do sklepów na Zachodzie.

Targi kwiatów - Internationale Gartenbaumesse


Międzynarodowe Targi Kwiatów 27-31 sierpnia Największy w Europie pokaz kwiatów odbędzie się w Tulln (Austria). Od 27 sierpnia na Międzynarodowych Targach Kwiatów prezentowane będą dzieła sztuki wykonane ...

Produkcja elektrycznego Forda Transita ruszy jeszcze w tym roku


Ford pokazał w Los Angeles nowy samochód o napędzie elektrycznym. Transit Connect Electric jest elektryczną wersją popularnego vana sprzedawanego na całym świecie od 2003 r.

Kurs EUR/PLN wciąż między 4,0700-4,2000


Miniony tydzień nie przyniósł rozstrzygnięcia na rynku złotego – kurs EUR/PLN wciąż pozostaje w kanale wahań 4,0700 – 4,2000.

Metan z nieczynnej kopalni może posłużyć szkole i komunikacji


31.03. Katowice (PAP) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), która przoduje w gospodarczym wykorzystaniu metanu, chce pilotażowo pozyskiwać ten gaz nie tylko z czynnych kopalń, ale także z kopalni zamkniętej przed 10 laty. Metan ma posłużyć do ogrzewania miejscowej szkoły i jako paliwo autobusów.

Unikatowa dioda LED z Polski


Czy wiesz, że … Badania niemal 10-osobowej grupy naukowców z Pracowni Fizykochemii Materiałów i Nanotechnologii w Śremie, zaowocowały stworzeniem unikatowej na skalę światową diody LED. O ...