UKE liczy na porozumienie doprecyzowujące obowiązki inwestycyjne TPSA przed świętami


Agora podpisała umowę licencyjną ze studiami CD Projekt i CD Projekt RED, na mocy której zostanie wydawcą superprodukcji Wiedźmin 2.

Polbank, który należy do greckiej grupy finansowej EFG Eurobank, wpisywał do regulaminu kredytowania firm zastrzeżenie, że może wypowiedzieć kredyt w sytuacji, gdyby pogorszyła się... sytuacja gospodarcza w Grecji. Po interwencji dziennikarza Gazety Wyborczej szefowie Polbanku obiecali, że wycofają ten zapis. Od soboty obowiązują przepisy rządowej ustawy łagodzącej skutki kryzysu i chroniącej miejsca pracy. - Jeśli się sprawdzą, będzie można wpisać je na stałe do systemu prawnego - mówi minister pracy Jolanta Fedak Ilość osób - 4-6 (małe kameralne grupy sprzyjają nauce języka obcego) Czas trwania - 8 miesięcy (2 moduły - zimowy i ...
Lokalizacja: Katowice - Rodzaj: kurs / szkolenieInspekcja Transportu Drogowego przejmie od wojewodów stacjonarne wagi służące do ważenia TIR-ów - zdecydował w czwartek Sejm w głosowaniach. Za przyjęciem poselskiego projektu głosowało 270 posłów, 2 było przeciw, a 135 wstrzymało się od głosu. Stany Zjednoczone wychodzą z kryzysu. Nadal jest jednak konieczne powstrzymanie problemów na rynku pracy. Polska i Francja są za uproszczeniem i zwiększeniem przejrzystości Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r. - podkreślali w poniedziałek w Warszawie polski minister rolnictwa Marek Sawicki i francuski minister żywności, rolnictwa i rybołówstwa Bruno Le Maire.

- W tym roku w Stanach upadło już 81 instytucji finansowych, a z każdym dniem ta liczba powiększa się - mówi John Kanas, inwestor i przezes BankUnited dla telewizji CNBC. Według niego, w ciągu najbliższych dwóch lat upadek czeka przynajmniej 1000 amerykańskich instytucji finansowych

Minister pracy Jolanta Fedak w środę wieczorem przyznała, że jej resort pracuje nad pomysłem, by umożliwić Polakom decydowanie o tym, kiedy chcą przejść na emeryturę. Sprinter Marcin Urbaś, wielokrotny mistrz Polski na dystansach 200 i 100 m, został etatowym dziennikarzem sportowym wielkopolskiej telewizji WTK.

Dziewięciu na dziesięciu internautów surfuje w sieci, aby poszerzyć swoją wiedzę lub w celach towarzyskich. Jest to znacznie liczniejsza grupa niż użytkownicy podłączeni do internetu w celach biznesowych (69% odpowiedzi) lub zakupowych (33% wskazań) - takie wnioski płyną z badania Ruder Finn. Autorzy badania sugerują stosowanie nowej klasyfikacji internautów, aby skuteczniej docierać do nich z informacjami biznesowymi - poinformowała firma Artefakt. Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) - wynika z cotygodniowego raportu na temat działalności finansowej MFW.


\\\"\\\" Sama o sobie mówi, że jest leniwa, ale każdy, kto ją poznał mówi jedno - to tytan pracy. Na co dzień nie ma czasu na kino. Co najwyżej poczyta jakąś książkę, bierze swoje \\\"nartki\\\" - jak sama je nazywa - i idzie wykuwać mistrzowską formą. Czytaj, kim jest złota medalistka z Vancouver. # Dochodzą informacje o nowym prezesie i komentarz eksperta # Dwa banki należące do Leszka Czarneckiego, jednego z najbogatszych polskich inwestorów, właśnie się połączyły. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy 4 stycznia zarejestrował Getin Noble Bank

Fitch chwali polskie przedsiębiorstwa


Agencja ratingowa Fitch pozytywnie ocenia sytuację ekonomiczną Polski i polskich przedsiębiorstw. Według Agencji w 2010 roku wzrost polskiego PKB wyniesie 2,3%. Fitch spodziewa się także, że ...

Fortis Bank Polska miał 43,78 mln zł straty netto w III kw. 2009 r., wobec zysku przed rokiem


Proces starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to tracimy pewność siebie. W naszych głowach pojawia się myśl o chirurgii plastycznej. Warto wtedy rozważyć alternatywne rozwiązanie.

Pracownicze koszty uzyskania przychodu: zmiana w roku


Zryczałtowane koszty uzyskania przychodu przysługują pracownikom w różnej wysokości w zależności od tego, czy zakład pracy znajduje się w miejscu ich zamieszkania. W przypadku zmiany tego stanu w trakcie roku, zmianie ulega także wysokość kosztów.

GUS: sprzedaż detaliczna wzrosła we wrześniu o 2,5 proc. rok do roku


Sprzedaż detaliczna we wrześniu 2009 roku wzrosła o 2,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2008 roku, po wzroście o 5,2 proc. w sierpniu br., a miesiąc do miesiąca spadła o 0,7 proc. - podał w piątek GUS.

PGNiG i niektórzy odbiorcy chcieliby handlu gazem w walutach obcych


Jak dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”, huty szkła i PGNiG chcą, aby za gaz można było płacić nie tylko w złotówkach, ale również w euro i dolarach.

Głosowanie nad unijnym projektem rozporządzenia gazowego najwcześniej we wrześniu


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, głosowanie nad unijnym projektem rozporządzenia gazowego odbędzie się najwcześniej we wrześniu. Część istotnych dla Polski zapisów zostanie prawdopodobnie usuniętych z projektu.

Koniec superemerytur?


Rzecznik Praw Obywatelskich rozważa, czy nie odebrać przywilejów emerytalnym górnikom, policjantom i wojskowym

Zanzibar trzy miesiące bez energii elektrycznej


Tanzański archipelag Zanzibar odzyskał dostawy energii elektrycznej po trzech miesiącach przerwy - poinformował w poniedziałek wieczorem dyrektor Izby Handlowej Zanzibaru Abdallah Abbasi.

Udaremnili wywóz odpadów do Nigerii


Jak do tej pory informowaliśmy raczej o wwozie odpadów do Polski. Tym razem celnicy z oddziału Nabrzeże Łasztownia udaremnili w szczecińskim porcie wywóz odpadów z Polski ...

Przewozy REGIOnalne poszerzają ofertę


Na dzisiejszej konferencji prasowej szefowie spółki PKP Przewozy Regionalne przedstawili nowy uproszczony system taryfowy, nowe kategorie pociągów oraz sposoby premiowania podróżujących często pasażerów. Zaprezentowali także nową lokomotywę ...

Jedne banki idą na łowy, inne liżą rany


Firmy nie oddają bankom już co dziesiątej pożyczonej złotówki. Klienci, którzy brali szybkie kredyty - co czwartej. Nie wszystkie banki cierpią po równo. Te, które ostrożnie udzielały kredytów, dziś ruszają do ofensywy. Reszta liże rany i zwalnia

Kontrole


...

Złoty pozostał stabilny w piątek, umocnił się w skali tygodnia


Komorowski zapowiedział, że jeśli PiS nie przestanie przypisywać PO i jemu łatki zwolenników prywatyzacji służby zdrowia, to on złoży pozew w trybie wyborczym do sądu. Chciałbym przestrzec przed kłamstwem uprawianym w ramach kampanii wyborczej, chciałem przestrzec kolegów z PiS, nie róbcie tego rodzaju świństwa - powiedział kandydat PO.

Wiceprezes GUS: osiągnięcie 3 proc. wzrostu PKB w II kw. będzie trudne


Osiągnięcie tempa wzrostu PKB na poziomie 3,0 proc. w II kwartale będzie trudne - ocenia wiceprezes GUS Halina Dmochowska.

Odpowiedź wicepremiera Waldemara Pawlaka na pytania zachodniopomorskich posłów dotyczące terminalu LNG


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Ruch nie chce sprzedawać e-doładowań Playa na warunkach operatora


Kolejna bitwa w wojnie o doładowania prepaid. Tym razem Ruch nie dogadał się z P4, operatorem sieci Play

Krokodyle zatrzymali rozbójnika kierowcę


Kierowca poszukiwany przez policję 15 października inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku na drodze krajowej nr 62 w Augustowie w ciągu drogi krajowej nr ...

Hochtief złożył najkorzystniejszą ofertę dla Okęcia


Konsorcjum Hochtief złożyło najkorzystniejszą ofertę na wybudowanie pirsu centralnego Terminalu 1 oraz dokończenie budowy pirsu południowego Terminalu 2 warszawskiego lotniska Okęcie - poinformował w piątek PAP rzecznik lotniska Kamil Wnuk.

PGNiG poda szczegóły programu emisji obligacji w czwartek


20-letni Rumun przeżył lot z Wiednia do Londynu, schowany w komorze podwozia - poinformowała londyńska policja.

ZUS przekazał w tym tygodniu do OFE 95,52 mln zł


Majówka 2010 za pasem więc warto by było sobie przypomnieć, co można upichcić pod chmurką. Pogoda, co prawda, zapowiada się trochę deszczowa (Pogoda Na Weekend Majowy 2010) no ale deszcze mają być tylko przelotna, a poza tym może prognozy się jeszcze poprawią. W końcu na pierwsze grillowanie i jedzenie na świeżym powietrzu czekał człek przez całą zimę więc lekki deszczyk nie powinien być przeszkodą ...


Więcej..