Ruch chce zwolnić co piątego kioskarza


Zarząd dystrybutora prasy Ruch SA przyjął program restrukturyzacyjny zakładający zwolnienie 799 osób, czyli około 20 proc. załogi, do końca sierpnia, co ma pozwolić ograniczyć koszty i tym samym poprawić wyniki spółki

Departament Instrumentów Wsparcia MG zaprasza do udziału w konferencji pt. „Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Potencjał – Możliwości – Rozwój”. Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia br. w Ministerstwie Gospodarki. Wincanton, znany operator logistyczny poinformował o poszerzeniu współpracy z Goodyear - jedną z największych na świecie firm produkujących opony. Operator zgodnie z zawartym porozumieniem będzie teraz ... W tym roku amerykański koncern ConocoPhillips zdecyduje, czy sprzedać rosyjskiemu Łukoil swoją niemiecką rafinerię.Finlandia dała ostateczną zgodę na budowę Gazociągu Północnego, którym gaz z Rosji ma bezpośrednio popłynąć do Niemiec - poinformowała agencja Associated Press. W Małopolsce zmniejszyła się liczba odbiorców pozbawionych dostaw energii elektrycznej. W środę rano zasilania nie miało 2348 gospodarstw - podała rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka. PKP SA ogłosiły przetargi na remont i przebudowę dworców: Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia - poinformował we wtorek rzecznik spółki Michał Wrzosek. Kolejarze chcą wybrać wykonawców i rozpocząć prace budowlane jeszcze w tym roku. Oba dworce mają być gotowe przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012.

Allianz przez dwa lata odmawiał wypłaty odszkodowania za skradzione audi. Ubezpieczyciel twierdził, że kluczyki wozu były porysowane, co oznacza, że ktoś zrobił ich duplikat. - Kluczyki zostawia się w serwisie, myjni, nie ma dowodu, że zrobili to właściciele - uznał sąd w Bytomiu i nakazał firmie wypłacić pełne odszkodowanie.

Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarza i ratownika karetki transportowej, którzy w Boże Narodzenie mieli po pijanemu pełnić dyżur w Lublinie. Pacjent, którego transportowali, zmarł dwa dni po przywiezieniu do szpitala. Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w IV kwartale 2009 roku o 3,1 proc. rok do roku, po wzroście o 1,7 proc. rok do roku w III kwartale - wstępnie szacuje Główny Urząd Statystyczny.

10 marca 2010 Rektor ALK, prof. Andrzej K. Koźmiński oraz Rektor-Komendant Akademii Obrony Narodowej, gen. dyw. dr inż. Romuald Ratajczak podpisali porozumienie o współpracy. Zakres umowy obejmuje między innymi wzajemne wsparcie informatyczne, wspólne inicjatywy edukacyjne, udział w konferencjach i sympozjach, działania promocyjne, a także współpracę dotyczącą przedsięwzięć międzynarodowych Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach. - Zakończyły się rozmowy między Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem a Gazpromem na temat dodatkowych dostaw gazu. Negocjatorzy polskiej spółki wracają dziś z Moskwy do Warszawy - poinformowała PAP rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska.Druga największa linia lotnicza w Azji zamierza przyspieszyć planowane masowe zwolnienia i w ciągu najbliższego roku chce zwolnić z pracy prawie 16,5 tys. osób. Jest to związane z planem restrukturyzacyjnym, który pozwoli zagrożonej bankructwem linii Japan Airlines jak najszybciej stanąć na nogi i znowu zacząć przynosić zyski - pisze największa japońska gazeta gospodarcza Nikkei W październiku 2009 r. Pakistan notyfikował do UE zakończenie przeglądu ceł antydumpingowych nałożonych na przywóz roztworów wodnych sorbitolu o stężeniu 70% (sorbitolu 70% solutions) pochodzącego m.inn. z UE. Z notatnika aspiranta Ponad 100 tys. litrów paliwa na szkodę różnych firm w całym kraju wyłudził 32-letni mieszkaniec Elbląga, który oszukiwał przy zakupie oleju napędowego. Mężczyzna został ...

Leszkiewicz: MSP nie prywatyzuje wyłącznie dla korzyści budżetowych


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"As Pucharów Potraktujesz dziś kogoś niezbyt przyjemnie. Będzie ci głupio, ale nie przeprosisz od razu, trudno ci będzie przyznać się do popełnienia błędu. Na szczęście, nikt się nie obrazi. Ale ten fakt zepsuje ci jednak nastrój. Chyba powinnaś rozważyć zrobienie sobie małej przerwy i wyjechać, chociaż na kilka dni. To uzdrowi twoją psychikę. horoskop.wp.pl

"Parkiet": Kolejni chętni na Lotos


Socar, China National Petroleum Corporation i Łukoil rozważają zakup akcji Grupy Lotos, dowiedział się "Parkiet".

GDF SUEZ chce przejąć pełną kontrolę nad spółką handlową


Grupa GDF SUEZ ogłosiła, że zamierza skorzystać z opcji zakupu od banku Société Générale 49 proc.akcji spółki Gaselys zajmującej się handlem energią i gazem.

Atom chyba jednak nie dla Łukaszenki


Informacyjna Agencja Radiowa poinformowała o pojawiających się na Białorusi wątpliwościach dotyczących budowy w tym kraju elektrowni jądrowej, w związku z decyzją Rosji o budowie podobnej elektrowni w obwodzie kaliningradzkim.

O stawkach dostępu do infrastruktury kolejowej


Nowa ustawa o infrastrukturze kolejowej regulowała będzie zagadnienia dotyczące własności infrastruktury oraz sposobów jej finansowania i zarządzania – powiedział Juliusz Engelhardt, wiceminister Infrastruktury podczas debaty ”Relacje ...

Śląskie promowało swe atrakcje turystyczne za 1,2 mln zł


Udział w 18 imprezach targowych i wydawnictwa turystyczne w łącznym nakładzie 450 tys. - to niektóre elementy realizowanego przez ostatnie dwa lata kosztem blisko 1,2 mln zł projektu promocji atrakcji turystycznych woj. śląskiego "tymRazem Śląskie".

Związkowcy z Enei wyciągają rękę do Min. Grada


W związku niepowodzeniem sprzedaży akcji Enei związkowcy z tej firmy złożyli Ministrowi Gradowi propozycję współpracy na rzecz zapowiadanych kolejnych procesów prywatyzacyjnych.

Colliers International kupił firmę Harvey Spack Field Polska


Colliers International, doradca na rynku nieruchomości, zakończył proces zakupu polskiego oddziału Harvey Spack Field, brytyjskiej firmy specjalizującej się w wynajmie parków handlowych.

Ptaki blokują wiatraki


Plany budowy farmy wiatrowej przez francuską firmę Eolfi na terenach gminy Lipie w województwie Śląskim mogą pokrzyżować ptaki – informuje Dziennik Zachodni.

Bernanke bliżej drugiej kadencji


Biały Dom wyraził pewność, że senat zatwierdzi kandydaturę Bena Bernankego, szefa banku centralnego USA (Fed) na drugą kadencję.

PPWK zmieniło nazwę na MIT


Rzecznik ministerstwa skarbu Maciej Wewiór powiedział w środę PAP, że ostateczna cena sprzedaży 16,05 proc. akcji Enei została ustalona na poziomie 16 zł za akcję. Dodał, że resort będzie w najbliższym czasie finalizował tę transakcję.

"DGP": Brak jednolitej ustawy o PiT utrudnia rozliczenia


"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że potrzebna jest nowa ustawa o podatku dochodowym. Od 10 lat ustawa o podatku od osób fizycznych była zmieniana 133 razy - zauważa gazeta. Nowy tekst jednolity ustawy pozwoli podatnikom uniknąć błędów w rozliczeniach rocznych.

Kolejna inwestycja Ceramiki Paradyż w ŁSSE


Spółka Ceramika Paradyż rozbuduje swój zakład produkcyjny w Opocznie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE). Wartość inwestycji ma wynieść 25 mln zł.

Klienci Citi Handlowy chcą odszkodowań za straty na obligacjach


Kilkanaście osób, którym bank City Handlowy sprzedał obligacje strukturyzowane emitowane przez Lehman Brothers, domaga się od banku odszkodowania. Stracili ponad 2 miliony złotych. City Handlowy tłumaczy, że działał tylko w charakterze dystrybutora obligacji i nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania ich emitenta.

EBC utrzymał bez zmian stopy procentowe


Europejski Bank Centralny zdecydował się utrzymać stopy procentowe, w tym główną na poziomie 1,0 proc. Decyzja banku jest zgodna z oczekiwaniami analityków - podaje Reuters

"Puls Biznesu": Czas na aparthotele


Coraz popularniejsze stają się hotele przedłużonego pobytu czyli tzw. aparthotele. To eleganckie mieszkania na długoterminowy wynajem, z hotelową obsługą - informuje "Puls Biznesu".

Powstanie nowy wiadukt na drodze alternatywnej dla płatnej A4


25 mln zł będzie kosztować budowa wiaduktu nad linią kolejową w ciągu drogi wojewódzkiej nr 79 w Krzeszowicach (Małopolska). Dzięki inwestycji poprawi się bezpieczeństwo i płynność ruchu na trasie, która jest alternatywą dla płatnego odcinka autostrady A4.

Obniżka ratingu Portugalii zaszkodziła euro, ale złoty pozostawał dość stabilny w środę


10 marca 2010 Rektor ALK, prof. Andrzej K. Koźmiński oraz Rektor-Komendant Akademii Obrony Narodowej, gen. dyw. dr inż. Romuald Ratajczak podpisali porozumienie o współpracy. Zakres umowy obejmuje między innymi wzajemne wsparcie informatyczne, wspólne inicjatywy edukacyjne, udział w konferencjach i sympozjach, działania promocyjne, a także współpracę dotyczącą przedsięwzięć międzynarodowych

Koszalin. Podpisano umowę na dokumentację zakładu odpadów


2 mln 191 tys. zł wyda miasto Koszalin (Zachodniopomorskie) na dokumentację potrzebną do uzyskania pieniędzy z unijnych funduszy na budowę Zakładu Termicznego Przetwarzania Odpadów (ZTPO).

Zmiana w zarządzie Enei


W dniu 1 września br. pomimo sprzeciwu związków zawodowych Rada Nadzorcza Enei podjęła uchwałę o odwołaniu jednego z członków zarządu spółki wybranego przez załogę.

Jeśli chcesz w atrakcyjnej cenie kupić oleje CBD lub susz CBD zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Obok takich produktów jak oleje CBD znajdziesz w nim również herbatkę CBD oraz susz CBD. Największy jednak wybór masz kupując oleje CBD w stałych promocyjnych cenach.