Śląskie promowało swe atrakcje turystyczne za 1,2 mln zł


Udział w 18 imprezach targowych i wydawnictwa turystyczne w łącznym nakładzie 450 tys. - to niektóre elementy realizowanego przez ostatnie dwa lata kosztem blisko 1,2 mln zł projektu promocji atrakcji turystycznych woj. śląskiego "tymRazem Śląskie".

# dochodzi informacja MSP o inwestorach instytucjonalnych w ofercie PZU # Ropa naftowa tanieje na giełdzie paliw w Nowym Jorku. Na rynkach nadal dominuje sceptycyzm, że pakiet pomocowy dla państw strefy euro może być niewystarczający, aby zakończyć kryzys zadłużenia w regionie - podają maklerzy. W piątek złoty konsoliduje się w relacji do dolara i euro. O godzinie 12:35 kurs USD/PLN testował poziom 3,3666 zł, EUR/PLN 4,0843 zł. Zyskuje on natomiast do szwajcarskiego franka i funta. Ich kursy w południe kształtowały się odpowiednio na poziomie 2,9399 zł i 4,9331 zł.Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, według prezydentów Polski i Litwy obydwa kraje powinny wspólnie lobbować na rzecz połączenia krajów bałtyckich z gazowymi i elektrycznymi sieciami Europy Zachodniej. Jakich reform w unijnej Wspólnej Polityce Rolnej chce Polska? Rząd koncentruje się na dopłatach dla rolników. - A to nie one są najważniejsze - ostrzegają eksperci

Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalejRopa naftowa drożeje na giełdzie paliw w Nowym Jorku w reakcji na raporty wskazujące na spadek jej amerykańskich zapasów - podają maklerzy.

Komisja Europejska obawia się, że przejęcie Sun Microsystems przez Oracle może zakłócić konkurencję na rynku. I wszczęła w tej sprawie postępowanie Ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły w październiku br. o 0,1 proc. w porównaniu z wrześniem br., a o 3,1 proc. w ujęciu rocznym. Wynik ten był zgodny z oczekiwaniami analityków MG. Resort gospodarki prognozuje, że w listopadzie br. ceny będą na zbliżonym poziomie do października br.

Gazprom nie musi rozliczać się z eksportu gazu na granicy Rosji, jak żądali rosyjscy celnicy - zdecydował rząd Władimira Putina, pozwalając koncernowi faworyzować wybranych klientów kosztem budżetu Rosji. Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej. Sąd w Poznaniu zwrócił z powodów formalnych wniosek o upadłość Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego (ZNTK) w Poznaniu. Wniosek złożyła na początku tygodnia spółka Kolmex.Od wczoraj działa ogólnopolski telefon zaufania - trzeci z puli numerów zaczynających się od 116. Polska uruchomiła je wszystkie jako jeden z pierwszych krajów w Unii. Magdalena Poneta. Radom Niemiecka Lufthansa Cargo AG poinformowała o dokonanych zmianach w kierownictwie operacyjnym przewoźnika i spółek od niego zależnych.  Joerg Eberhart zastąpi na stanowisku  dyrektora zarządzającego AeroLogic GmbH ...

Sobolewski: Zysk GPW za 2009 r. trudny do powtórzenia


Znany z takich filmów, jak \\\"Titanic\\\" czy \\\"Niepokonany Seabuscuit\\\" irlandzki aktor Shay Duffin zmarł w Los Angeles w wieku 79 lat.

W MSP aukcja spółki w Sławniowicach


W swoim ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała w Świerklanach 1. ligowy GKS Katowice 4:0 (2:0).

Chcą odkupić akcje od pracowników Energii. Oferują "dobrą cenę"


Rozpoczęło się kupowanie na dużą skalę akcji pracowniczych grupy Energa SA.

Przegląd wiadomości ze spółek, 19 października, godz. 21


Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 19 października, godz. 21

UOKiK wszczął postępowanie w związku z sytuacją na kolei


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdzi, czy PKP Polskie Linie Kolejowe nie złamały prawa, odwołując pociągi Przewozów Regionalnych z powodu długów - poinformowała prezes Urzędu Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel. W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie.

Kuehne + Nagel wdraża platformę Software AG


Kuehne + Nagel we współpracy z firmą Software AG wdroży platformę automatyzacji procesów biznesowych, aby zoptymalizować i zharmonizować procesy logistyczne. Projekt rozpocznie się w 2010 roku ...

Na kurs dla przewoźników drogowych są jeszcze wolne miejsca


Jeśli chcesz za darmo przystąpić do egzaminu państwowego dla przewoźników drogowych - zapisz się na kurs, organizowany w Gorzowie Wlkp. przez poznańskie Centrum Doradztwa Unijnego, który ...

Startują promocje aut w salonach


Z początkiem września zaczęły się obniżki w salonach samochodowych. Ale nie będą dotyczyły małych aut, na które jest największy popyt - pisze Gazeta Prawna.

Nowe inwestycje na polskich lotniskach


Agora podpisała umowę licencyjną ze studiami CD Projekt i CD Projekt RED, na mocy której zostanie wydawcą superprodukcji Wiedźmin 2.

Odpowiedź dla KE ws. umowy gazowej trafił do Komitetu ds. Europejskich


Projekt odpowiedzi dla Komisji Europejskiej ws. umowy gazowej przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki trafił do Komitetu do spraw Europejskich - poinformowało w środę biuro prasowe resortu.

Bury: poszukiwania inwestora dla Enei na przełomie listopada i grudnia


MSP planuje rozpocząć poszukiwania inwestora dla Enei na przełomie listopada i grudnia tego roku. Do prywatyzacji spółki mogłoby dojść w przyszłym roku - powiedział PAP Jan Bury, wiceminister skarbu.

Złoty będzie dziś osłabiał się, rynek walutowy czeka na dane nt. PKB w USA


Zmiana warty w Banku Pekao. Co czeka teraz Żubra?


Dziś pierwszy dzień rządów Alicji Kornasiewicz w Banku Pekao. Gdyby ta żelazna dama dostała do ręki instrumenty pozwalające jej realnie ustalać strategię banku, zmieniłby się on nie do poznania. Ale raczej tak się nie stanie

Wiceminister Henclewska o polsko-niemieckiej współpracy technologicznej


- We współpracy ze stroną niemiecką wiele uwagi poświęcamy nowoczesnym technologiom, szczególnie w sektorze energetycznym – powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska podczas spotkania z Cornelią Pieper sekretarz stanu w niemieckim MSZ i pełnomocnik rządu federalnego ds. współpracy z Polską. Rozmowy odbyły się 14 stycznia br. w Warszawie.

Nowe negocjacje ws. przekazywania danych bankowych do USA


Polski wymiar sprawiedliwości domaga się ekstradycji Polaka mieszkającego w Chicago, który 15 lat temu zbiegł z kraju, po tym jak będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek.

Bank Millennium zaciągnie pożyczkę na 100 mln euro od EBOR-u




KE nie zajmie się skargą na chińskiego konstruktora autostrady w Polsce


Ropa naftowa drożeje w środę na rynkach paliw z powodu mroźnej pogody, która przyczynia się do wzrostu zapotrzebowania na paliwa opałowe. Kolejnym czynnikiem wpływającym na zwyżkę notowań jest spadek amerykańskich zapasów tego surowca - podają maklerzy.

Gliwicka fabryka Opla zmniejszyła produkcję o ponad 43,5 proc.


O ponad 43,5 proc. samochodów mniej niż rok wcześniej wyprodukowała w 2009 r. gliwicka fabryka Opla. Jeszcze po trzech kwartałach roku spadek był głębszy i przekraczał 55 proc. Poprawa to efekt zwiększenia produkcji w czwartym kwartale za sprawą nowej astry IV - wynika z danych General Motors Poland.

Rząd szuka pieniędzy dla tych, którzy nadpłacili za kartę pojazdu


Resort finansów zaproponował, by roszczenia właścicieli samochodów, którzy przepłacili za kartę pojazdu w latach 2004-2006, pokrywać z rezerwy subwencji ogólnej - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz.

PGNiG po Energę z partnerem?


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo prawdopodobnie poszuka partnera, z którym wystąpi w przetargu na zakup Energi – twierdzi „Rzeczpospolita”.