Resort skarbu sprzedał poprzez giełdę 16,05 proc. akcji Enei




Nowy tytuł - to efekt połączenia Dziennika oraz Gazety Prawnej, wydawanych przez spółkę Infor Biznes. Wydawca przyspieszył jego start o blisko miesiąc. O kontrolerze Projekt Natal dla konsoli Xbox 360 słyszeliśmy już parę razy. Teraz dowiadujemy się, że na premierę przygotowano 5 milionów sztuk i 14 gier. Cena kontrolera ma wynieść 50 dolarów. Opera Software udostępnia nową wersję beta przeglądarki internetowej Opera 10.50. Obecnie kompilacja ta dostępna jest tylko w wersji dla systemów operacyjnych Windows.\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Szwajcarski parlament odrzucił umowę, która przewidywała przekazanie Stanom Zjednoczonym nazwisk osób, które w banku UBS złożyły depozyty ze źródeł niezadeklarowanych amerykańskim urzędom skarbowym. Michał Przysiężny po raz pierwszy w karierze wszedł do pierwszej setki rankingu ATP World Tour, awansując w poniedziałek ze 104. na 94. miejsce. Dołączył w ten sposób do innego polskiego tenisisty Łukasza Kubota, który utrzymał 41. pozycję na świecie. Wartość giełdowa koncernu BP mocno wczoraj podskoczyła po tym, jak jej kierownictwo poinformowało o odkryciu ogromnego złoża ropy w Zatoce Meksykańskiej.

Z początkiem 2010 roku spółki z branży energetycznej: Zakład Energetyki Cieplnej Tczew, STAR-PEC i ENDICO, należące do grupy kapitałowej Stadtwerke Leipzig w Polsce, zmieniły swoją identyfikację wizualną na spójną, nawiązującą do wizualizacji GPEC.

Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach. Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia system gospodarowania majątkiem w Grupie PKP od 2007 do połowy 2009 r. - poinformował w komunikacie rzecznik NIK Paweł Biedziak. NIK skontrolowała pięć z dziewięciu spółek Grupy.

Mija powoli entuzjastyczne podejście gmin do lokalizacji na ich terenie elektrowni wiatrowych. Dotyczy to oczywiście gmin nadmorskich , gdzie takich inwestycji jest najwięcej. Z drugiej strony gminy zaczynają żądać coraz więcej od przyszłych inwestorów. Przykładem jest gmina Sławno, która według „Dziennika Bałtyckiego” bardzo usztywniła swoje stanowisko wobec firm, które chcą na jej terenie lokalizować siłownie wiatrowe. Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane. W swoim drugim olimpijskim meczu grupy B hokeiści na lodzie Rosji niespodziewanie ulegli Słowacji 1:2 po rzutach karnych. Po spotkaniu najsłynniejszy rosyjski zawodnik Aleksander Owieczkin narzekał na źle przygotowane lodowisko.Zarząd Narodowego Banku Polskiego uważa, że nie jest konieczne występowanie przez Polskę o elastyczną linię kredytową Międzynarodowego Funduszu Walutowego. \\\"Chciałbym teraz zobaczyć miny członków Komitetu Noblowskiego\\\" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Paweł Piskorski, komentując decyzję Baracka Obamy o wysłaniu dodatkowych 30 tysięcy żołnierzy do Afganistanu. 07.06. Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - Ropa naftowa nadal tanieje na giełdzie paliw w Nowym Jorku po rozczarowujących piątkowych danych z USA. Nie słabną też obawy o możliwe rozszerzenie kryzysu zadłużenia w Europie - podają maklerzy.

Nowicki: Umowa z Irlandią na CO2 na początku grudnia


Minister środowiska prof. Maciej Nowicki poinformował we wtorek w Poznaniu, na otwarciu Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko 2009, że w pierwszym tygodniu grudnia powinna zostać podpisana umowa między Polską a Irlandią na sprzedaż uprawnień do emisji dwutlenku węgla, wynikająca z protokołu z Kioto.

Łotewska gospodarka straciła przez kryzys jedną trzecią wartości


Bank centralny Łotwy ogłosił w środę, że w ciągu ostatnich dwóch lat na skutek kryzysu gospodarka tego kraju skurczyła się o ponad 37 proc. - podaje agencja AP.

ZWZ PZU zdecydowało o wypłacie łącznie 13,69 mld zł dywidendy za 2009 r.


W przyszłym tygodniu średnia cena benzyny 95 na stacjach paliw wzrośnie do 4,74-4,83 zł za litr, a oleju napędowego do 4,47-4,57 zł - szacują eksperci portalu e-petrol. Zdaniem analityków Biura Reflex benzyna jest najdroższa w woj. pomorskim.

Na zamknięciu WIG zyskał 0.222%


Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

Prokuratura jest dobra, tylko nie dba o swój wizerunek


Kluska, Jeziorny, Rey? Wypadki przy pracy. Prokuratorzy, którzy ich oskarżali, są dobrzy i słusznie awansowali - opowiada Krzysztof Parchimowicz* z Prokuratury Generalnej

Rostowski: Wybór Belki ustabilizuje sytuację w NBP


Wybór Marka Belki na stanowisko szefa banku centralnego ustabilizuje sytuację w NBP - powiedział minister finansów Jacek Rostowski.

Spotkanie PGNiG ze spółkami chemicznymi z udziałem MSP


# dochodzi wypowiedź rzeczniczki PGNiG #

Kompresory - Chiny - zbliżające się wygaśnięcie ceł antydumpingowych


Zawiadomieniem z 22 października 2009 r. KE poinformowała o zbliżającym się wygaśnięciu ceł antydumpingowych nałożonych na przywóz do UE kompresorów pochodzących z Chin.

GP: Bezrobotni nie chcą pomocy w spłacie kredytu


Osoby bezrobotne obawiają się, że nie będzie ich jednocześnie stać na spłatę kredytu i pożyczki udzielonej przez państwo - pisze Gazeta Prawna.

Rumunia wprowadza drakońskie oszczędności w wydatkach budżetowych


Prezydent Rumunii Traian Basescu ogłosił w czwartek zamiar wprowadzenia od czerwca drastycznych oszczędności w wydatkach publicznych, w tym zmniejszenie o 25 procent zarobków w budżetówce oraz 15-procentową obniżkę emerytur i zasiłków dla bezrobotnych

Public relations - rynek pracy VII 2009


Lipiec to typowo wakacyjny i leniwy miesiąc. Dla PR-owców był jednak doskonałą okazją do tego, by swobodnie szukać pracy lub ją zmieniać. Z raportu PRoto wynika, że w lipcu ukazało się najwięcej od początku roku ogłoszeń o pracę dla specjalistów zajmujących się komunikacją. Czyżby kryzys opuszczał branżę?

Wicepremier Pawlak z wizytą w Bawarii


Spotkanie z federalnym ministrem gospodarki i technologii Karlem-Theodorem Freiherr zu Guttenbergiem oraz rozmowy z polskimi i niemieckimi przedsiębiorcami to główne cele wizyty wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka w Norymberdze. Wicepremier odwiedził Bawarię 17 lipca br.

PGE bliżej debiutu na GPW. KNF zatwierdziła prospekt


Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Polskiej Grupy Energetycznej. Spółka ma zadebiutować na warszawskiej giełdzie w pierwszych dniach listopada.

Odpowiedzialność porządkowa: łagodniej w regulaminie?


Przyjrzyjmy się następującej sytuacji: pracodawca postanowił, że w zakładzie pracy będą obowiązywać mniej restrykcyjne zasady odpowiedzialności porządkowej niż przewiduje to Kodeks pracy. W regulaminie pracy znalazł się bowiem zapis, który zakłada, że pracowniczy sprzeciw w sprawie nałożenia kary porządkowej rozpatrywany będzie dwuinstancyjnie. Czy tego typu rozwiązanie jest dopuszczalne?

Lwów bez energii


Ponad 1100 ukraińskich miejscowości pozbawionych jest energii po awariach, do których doszło w ciągu ostatniej doby w wyniku gwałtownego pogorszenia się warunków pogodowych - poinformowało w środę Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy.

Zysk netto PGNiG mógł wynieść 212-531 mln zł w III kw.


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo mogło w III kw. 2009 roku odnotować 212-531 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy konsensusie na poziomie 403 mln zł zysku wobec 179 mln zł zysku przed rokiem, prognozują analitycy ankietowani przez agencję ISB.

Czechowickie "Zapałki" nadal niesprywatyzowane


Po analizie ofert pięciu firm, które wyraziły zainteresowanie zakupem 85 procent akcji Fabryki Zapałek "Czechowice" w Czechowicach-Dziedzicach (Śląskie), resort skarbu odstąpił w środę od negocjacji - podało ministerstwo.

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 21


Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 23 listopada godz. 21

OOCL będzie zawijał do gdyńskiego BCT


Ocean Overseas Container Line, czyli OOCL jeden z największych operatorów żeglugowych i logistycznych na świecie z siedzibą w Hongkongu rozpoczyna zawinięcia swoich statków dowozowych na Bałtycki ...

Kurs BZ WBK rośnie w środę mimo doniesień o planowanej zmianie właściciela


Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego drugi rok z rzędu organizuje wykłady otwarte, których mogą posłuchać chętni z całego ...